LAJMI I FUNDIT:

Theu dhjetë vezë dhe të gjitha dolën të jenë me nga dy të verdhë (Foto)

Theu dhjetë vezë dhe të gjitha dolën të jenë me nga dy të verdhë (Foto)
John Landy who cracked 10 double-egg yolks from the same box, it's thought that one double egg-yolk is very rare, 1,000 to one. A family man beat huge odds when he cracked open TEN eggs only to find they all had DOUBLE YOLKS. See ROSS PARRY story RPYEGGS. John Landy, 40, was totally gobmsacked when he cracked one egg, then another and another until he finished the box and realsied they were all rare double yolkers. The odds of finding ONE of the these scarce eggs is said to be 1,000 to one, so the odds on finding ten - in a row will be staggering. Dad-of-two John, said: "When I got one double yolk, I was quite surprised because I had never see one before.

John Landy nga Lancanshire e Anglisë, ka mbetur i befasuar kur e ka thyer një vezë dhe ajo i ka dalë me dy të verdhë.

Reklama

Por, 40-vjeçari nuk ka mundur t’i besojë syve, kur të gjitha vezët që theu dolën të jenë të tilla, transmeton Telegrafi.

Më këtë rast, ai i ka arritur mundësinë që konsiderohet të jetë një në një miliard, për këtë rast.

“Kurrë në jetë nuk kisha parë vezë që i ka dy toptha dhe më dukej interesant. Më pas vendosa t’i thyej të gjitha që më erdhën në kuti”, ka thënë Landy.

“Nëna më tregonte gjithmonë, se si një herë i kishte dalë një vezë e tillë, por kur nuk mendoja se do ta shihja edhe unë.”

Para se t’i përgatiste për mëngjes dhe t’i hante me gruan, ai i ka bërë fotografitë, nga frika se askush nuk do t’i besonte. /Telegrafi/

John Landy who cracked 10 double-egg yolks from the same box, it's thought that one double egg-yolk is very rare, 1,000 to one. A family man beat huge odds when he cracked open TEN eggs only to find they all had DOUBLE YOLKS. See ROSS PARRY story RPYEGGS. John Landy, 40, was totally gobmsacked when he cracked one egg, then another and another until he finished the box and realsied they were all rare double yolkers. The odds of finding ONE of the these scarce eggs is said to be 1,000 to one, so the odds on finding ten - in a row will be staggering. Dad-of-two John, said: "When I got one double yolk, I was quite surprised because I had never see one before.

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Interesante
Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Fun
‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe

‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe "Këmbëmadhi” endet i lirë

Interesante
Biden ia ngatërron emrin reperit të famshëm amerikan, i referohet si “djalosh”

Biden ia ngatërron emrin reperit të famshëm amerikan, i referohet si “djalosh”

Fun
Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Interesante
Kalo në kategori