LAJMI I FUNDIT:

Thënie të fuqishme nga Barack Obama që ju inspirojnë ta bëni një jetë të mahnitshme

Thënie të fuqishme nga Barack Obama që ju inspirojnë ta bëni një jetë të mahnitshme

Barack Obama ka qenë presidenti i 44-të i SHBA-së dhe afrikano-amerikani i parë që e ka mbajtur këtë pozitë.

Pas diplomimit për drejtësi, ai ishte shpërngulur në Chicago ku ishte bërë aktiv në politikë dhe projekte të organizuara për influencë siç ka qenë “Project Vote”, transmeton Telegrafi.

Disa prej arritjeve tjera të tij përfshijnë edhe faktin se ka qenë anëtar i Senatit të SHBA-së dhe ka fituar çmimin Nobel për Paqe.

Më poshtë jua sjellim disa prej thënieve më të mira të tij, të cilat do t’ju inspirojnë për një jetë të mirë.

– “Ndryshimi nuk do të vjen nëse e presim një person tjetër apo një kohë tjetër. Ne jemi ata për çfarë kemi pritur. Ne jemi ndryshimi që e kërkojmë”

Reklama
Reklama

– “Paraja nuk është e vetmja përgjigje, por e bën një dallim”

– “Ne nuk kemi ardhur për t’ju frikësuar së ardhmes. Ne kemi ardhur për t’i jap formë asaj”

– “Cinikët mund të bëjnë më së shumti zhurmë – por ju premtoj, ata do të arrijnë më së paku”

– “Një zë mund ta ndryshojë një dhomë”. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Katër sfidat me të cilat ballafaqohen vetëm personat me inteligjencë të lartë

Katër sfidat me të cilat ballafaqohen vetëm personat me inteligjencë të lartë

Lifestyle
Çifti i famshëm hollivudian jeton në një banesë me dy dhoma ku gatuajnë dhe pastrohen

Çifti i famshëm hollivudian jeton në një banesë me dy dhoma ku gatuajnë dhe pastrohen

Stil
Si t’i hiqni njollat e domates nga rrobat: Është më e lehtë nga sa mendoni

Si t’i hiqni njollat e domates nga rrobat: Është më e lehtë nga sa mendoni

Bëje vet
A duhet të praktikohet seksi gjatë menstruacioneve?

A duhet të praktikohet seksi gjatë menstruacioneve?

Intimitet dhe Pasion
Kjo ka shumë rëndësi për burrat gjatë seksit: Gratë menjëherë do të bien në ekstazë!

Kjo ka shumë rëndësi për burrat gjatë seksit: Gratë menjëherë do të bien në ekstazë!

Intimitet dhe Pasion
Shikoni si duken mashkulli dhe femra më seksi në planet – dhe sa janë ndryshe nga ju

Shikoni si duken mashkulli dhe femra më seksi në planet – dhe sa janë ndryshe nga ju

Stil
Kalo në kategori