LAJMI I FUNDIT:

Tetë liderët botëror që janë fotografuar duke qarë në publik (Foto)

Tetë liderët botëror që janë fotografuar duke qarë në publik (Foto)

Jemi mësuar t’i shohim liderët botëror në takime zyrtare me homologët e tyre, dhe në shumicën e kohës janë serioz për faktin se edhe natyra e punës së tyre e kërkon një gjë të tillë.

Megjithatë edhe ata janë njerëz dhe kanë ndjenja, dhe me raste nuk mund t’i kontrollojnë emocionet madje edhe kur janë duke folur para masës, transmeton Telegrafi.

Më poshtë ju sjellim momentet prekëse të liderëve të cilët janë parë duke qarë para turmës, derisa po flisnin për disa momente që i kanë prekur dhe i kanë bërë të ndjehen të pafuqishëm.

Pas vrasjes masive që kishte ndodhur në Newtown të Connecticut në SHBA, ku u vranë 20 fëmijë, ish-presidenti amerikan Barack Obama i ishte drejtuar kombit me një mesazh emocionues, ku në një moment nuk arriti t’i ndalë lotët.

Reklama

Barack Obama

Duke folur para gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë, Obama kishte deklaruar se sa herë që po mendon për ata fëmijë, nervozohet pa masë”.

Vladimir Putin

Presidenti rus Vladimir Putin ishte gjithashtu një nga liderët që u fotografua duke qarë, derisa i drejtohej përkrahësve të tij në sheshin Manezhnaya afër Kremlinit.

Kim Jong-Un

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un nuk mund t’i ndalte lotët para arkivolit të babait Kim Jong-Il në Pyongyang.

Justin Trudeau

Kryeministri kanadez Justin Trudeau është fotografuar duke i fshirë lotët nga sytë gjatë një fjalimi, pas publikimit të raportit final të Komisionit të se Vërtetës dhe Pajtimit.

George W. Bush

Ish-presidenti amerikan George W. Bush, ishte përlotur derisa po i dhuronte medaljen e nderit oficerit Michael Monsoor të forcave speciale Navy SEAL.

Reklama

Silvio Berlusconi

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ishte prekur shumë kur përkrahësit e tij protestuan për para pallatit në Romë. Por, është interesant se si e dashura e tij Francesca Pascale dukej shumë e nervozuar në ato momente, duke e vështruar me mrrola.

Aung San Suu Kyi

Liderja pro-demokrate e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, nuk mund t’i ndalte lotët gjatë një konference për media.

Cristina Fernandez de Kirchner

Ish-presidentja e Argjentinës, Cristina Fernandez de Kirschner qante me zë derisa e ledhatonte të birin pas lajmit se ka fituar zgjedhjet presidenciale. /Telegrafi/

 

Në trend Botë

Më shumë
Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus të mbushur plot me ushtarë brenda, po ecnin zvarrë për të ikur nga shpërthimi

Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus të mbushur plot me ushtarë brenda, po ecnin zvarrë për të ikur nga shpërthimi

Evropa
Bayraktar përfunduan me sukses testimin e tretë të aeroplanëve luftarakë pa pilot

Bayraktar përfunduan me sukses testimin e tretë të aeroplanëve luftarakë pa pilot

Turqia
Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse falet pranë zonës ku po zhvilloheshin luftime

Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse falet pranë zonës ku po zhvilloheshin luftime

Evropa
Pas akuzave ndaj Donald Trump, reagon ashpër djali i ish-presidentit amerikan

Pas akuzave ndaj Donald Trump, reagon ashpër djali i ish-presidentit amerikan

Amerika
Pamje për së afërti të luftimeve në llogoret afër Bakhmutit, si ushtarët ukrainas po i zmbrapseshin sulmit rus

Pamje për së afërti të luftimeve në llogoret afër Bakhmutit, si ushtarët ukrainas po i zmbrapseshin sulmit rus

Evropa
Momenti kur droni kamikaz i Ukrainës shkatërron tankun rus

Momenti kur droni kamikaz i Ukrainës shkatërron tankun rus

Amerika
Kalo në kategori