LAJMI I FUNDIT:

Tesla Semi do të hyjë në prodhim në sasi të limituara edhe pse më vonë se që është planifikuar

Tesla Semi do të hyjë në prodhim në sasi të limituara edhe pse më vonë se që është planifikuar

Kamioni që mbushet me rrymë nga Tesla, pritet të lansohet pas një kohe jo shumë të gjatë

Reklama

Me rrëndësinë e madhe që i është dhënë Telsa Cybertruck, nuk është e habitshme që shumica e kanë harruar kamionin Semi, apo edhe modelet tjera, transmeton Telegrafi.

Që kur kamioni Semi, u prezantuar krahas Roadster para dy vitesh, Tesla ka qëndruar qetë dhe nuk ka dhënë shumë detaje, lidhur me këtë model. Por, në bazë të një emaili të rrjedhur, mësohet se do të hyjë në prodhim, gjatë gjysmës së dytë të këtij viti.

“Jemi në rrugën e duhur, që Tesla Semi të hyjë në prodhim në sasi të limituara, gjatë gjysmës së dytë të këtij viti”, thuhet shkurt në email.

Në të formë, ky kamion hynë në prodhim shumë më vonë se që është planifikuar, sepse pritej që prodhimi të fillojë gjatë vitit të kaluar.

Deri më tani, nuk është bërë e ditur se kur mund të lansohet, vetëm se pritet që të ketë teknologji të lartë dhe të jetë një kamion shumë i mirë. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Australia prezanton kamionin e parë

Australia prezanton kamionin e parë "hibrid plug-in" për zjarrfikësit

Auto
Golfi prej 76 mijë eurosh u shit për 8 minuta

Golfi prej 76 mijë eurosh u shit për 8 minuta

Auto
Për mbretin gjithçka bën – nga limuzina në SUV

Për mbretin gjithçka bën – nga limuzina në SUV

Auto
Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Nga Rolls-Royce Phantom i vitit 1954 e deri tek Bugatti Veyron - koleksioni i veturave luksoze të Mbretit Abdullah të Jordanisë

Auto
Videot tregojnë prototipin më të fundit të Tesla Cybertruck që duket më i rafinuar dhe pothuajse gati për të hyrë në prodhim

Videot tregojnë prototipin më të fundit të Tesla Cybertruck që duket më i rafinuar dhe pothuajse gati për të hyrë në prodhim

Auto
Cadillac, Porsche, Jaguar Land Rover... Cilat janë markat e veturave që prezantuan logot e reja viteve të fundit?

Cadillac, Porsche, Jaguar Land Rover... Cilat janë markat e veturave që prezantuan logot e reja viteve të fundit?

Auto
Kalo në kategori