Një tërmet ka rënë në Detin Mesdhe në mesantë.

Lëkudjet ishin me magnitudë 6.2 të shkallës Rihter.

Tërmeti kishte thellësi 10 kilometra dhe epiqendra ishte 240 kilometra në jugperëndim të Methonis të Greqisë.

Lëkundjet e tërmetit u ndjenë në Greqi, Shqipëri, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi.

Sipas EMSC ky tërmet klasifikohet si tërmet i shkallës 3. /TCH/