LAJMI I FUNDIT:

Identifikohet personi që gjuajti me armë Policinë në Vlorë, i sekuestrohet edhe vetura

Identifikohet personi që gjuajti me armë Policinë në Vlorë, i sekuestrohet edhe vetura
Foto: Ilustrim

Është identifikuar dhe shpallur në kërkim autori i dyshuar i cili të premten në mbrëmje qëlloi me armë zjarri, për motive të dobëta, në drejtim të një automjeti me të cilin udhëtonin dy punonjës policie.

Reklama

Policia e shtetit po ashtu njofton se është sekuestruar automjeti i autorit të dyshuar të ngjarjes.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve ndaj Personit dhe Pasurisë në DVP Vlorë, në vijim të punës për zbardhjen e plotë të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, në lagjen ‘Partizani’, ku një shtetas qëlloi me armë zjarri nga një automjet tip ‘Volkswagen’, në drejtim të një automjeti ‘Audi’, më të cilin udhëtonin dy punonjës policie, jashtë shërbimit, bënë identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasit: D. H. alias T. H. alias D. H., 37 vjeç, banues në Vlorë”, thuhet në njoftim.

Ky shtetas, rreth orës 19:40 të së premtes, duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen”, dyshohet se për motive të dobëta, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit tip “Audi”, me të cilin udhëtonin shtetasit A. B., 25 vjeç, me detyrë punonjës i Patrullës së Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Vlorë dhe N. M., 27 vjeç, me detyrë punonjës i Policisë Kufitare Sarandë, të cilët nuk kanë pësuar dëmtime.

Gjatë krehjes së zonës, shërbimet e Policisë gjetën të braktisur, në lagjen “Partizani”, Vlorë, automjetin e autorit të dyshuar të ngjarjes. Vijon puna për kapjen e tij dhe për dokumentimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, kundër dy ose më shumë personave, mbetur në tentativë dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit luftarak”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Lajme
Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Lajme
Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Haradinaj tregon disa përparësi me Ligjin e ri të zgjedhjeve: Diaspora voton në ambasada, hiqet heshtja zgjedhore

Politikë
Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Kronika e Zezë
Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Lajme
Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori