As te Barcelona, por as të rikthehet te Atletico Madridi – një top skuadër po e transferon Joao Felixin

Benfica i ka ofruar Atletico Madrid 20 milionë euro për 50 për qind të të drejtave ekonomike për Joao Felix, sipas Lluis Miguelsanz të Diario Sport.

Atletico kërkon 40 milionë euro dhe ka prioritet shitjen e portugezit nëse lojtari pajtohet me lëvizjen.

Barcelona mund të përballojë huazimin e Felixit vetëm me një klauzolë më të ulët të blerjes – ata nuk do të hyjnë në asnjë luftë ofertash për sulmuesin.

Lexo po ashtu Në dy ndeshjet e para të Portugalisë, nuk ka luajtur asnjë minutë - shikoni reagimin e Joao Felix

24-vjeçari e konsideron rikthimin e mundshëm të Benficas një hap prapa. Megjithatë, asgjë nuk përjashtohet plotësisht në këtë fazë.

Joao Felix bëri 42 paraqitje për Benfikën në sezonin 2018/19, duke shënuar 20 gola dhe duke dhënë tetë asistime.

Këtë sezon, ai shënoi 10 gola dhe gjashtë asistime në 44 paraqitje për Barcelonën. /Telegrafi/

A ishte penallti prekja me dorë e Marc Cucurellas që nuk u akordua nga gjyqtari?

Notat e lojtarëve, Portugali 0-0 Francë: Dembele dhe Maignan më të mirët, Ronaldo lamtumirë me paraqitje të dobët

Tifozët dalluan një detaj të çmendur në festën e golit të Mikel Merinos

Mori një goditje të rëndë nga Kroos, mësohet shkalla e lëndimit të Pedrit

Penalltitë vendosën gjysmëfinalistin - Franca kalon tutje, Ronaldo dhe Portugalia eliminohet nga Euro 2024

Dramë në minutën e 120-të: Mikel Merino bëhet “hero” dhe çon Spanjën në gjysmëfinale