LAJMI I FUNDIT:

Srebrenica

49 Artikuj

“Fëmija ka vdekur!”: Bosnjë, 1993 – kur mjekët e OKB-së ia kthyen trupin e djalit të vdekur prindërve të tij

“Fëmija ka vdekur!”: Bosnjë, 1993 – kur mjekët e OKB-së ia kthyen trupin e djalit të vdekur prindërve të tij

Bosnja
Si i lejoi Google lajmet e rreme për gjenocidin në Srebrenicë?

Si i lejoi Google lajmet e rreme për gjenocidin në Srebrenicë?

Ballkan
Zbardhet rezoluta për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë, Balla: Së shpejti nxjerrim një dokument për luftën në Kosovë

Zbardhet rezoluta për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë, Balla: Së shpejti nxjerrim një dokument për luftën në Kosovë

Shqipëri
Kuvendi i Shqipërisë mban seancë të posaçme për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë më 7 korrik

Kuvendi i Shqipërisë mban seancë të posaçme për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë më 7 korrik

Shqipëri
Presidenti kroat, Millanoviq: Në Srebrenicë ndodhi një krim i madh “me elemente të gjenocidit”

Presidenti kroat, Millanoviq: Në Srebrenicë ndodhi një krim i madh “me elemente të gjenocidit”

Bosnja
Krivokapiq: Ishte e panevojshme rezoluta për Srebrenicën

Krivokapiq: Ishte e panevojshme rezoluta për Srebrenicën

Mali i Zi
Nga sot, ndalohet mohimi i gjenocidit në Bosnje

Nga sot, ndalohet mohimi i gjenocidit në Bosnje

Bosnja
BE përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

BE përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

Bosnja
Bujar Osmani nga Srebrenica: Ngjarjet e korrikut të vitit 1995, kur u vranë mbi tetë mijë civilë, nuk guxojnë të harrohen

Bujar Osmani nga Srebrenica: Ngjarjet e korrikut të vitit 1995, kur u vranë mbi tetë mijë civilë, nuk guxojnë të harrohen

Maqedonia e Veriut
Krerët e partive politike shqiptare në Maqedoni përkujtojnë viktimat e Srebrenicës

Krerët e partive politike shqiptare në Maqedoni përkujtojnë viktimat e Srebrenicës

Maqedonia e Veriut
Basha kujton masakrën e Srebenicës: PD rezolutë në Kuvend për ta dënuar atë dhe genocidin serb në Kosovë

Basha kujton masakrën e Srebenicës: PD rezolutë në Kuvend për ta dënuar atë dhe genocidin serb në Kosovë

Shqipëri
Osmani: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid, 26 vjet pas sot varroset edhe një 16 vjeçar

Osmani: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid, 26 vjet pas sot varroset edhe një 16 vjeçar

Kosovë
Rama kujton 26-vjetorin e gjenocidit të Srebrenicës

Rama kujton 26-vjetorin e gjenocidit të Srebrenicës

Shqipëri
Kosova miraton Rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë

Kosova miraton Rezolutën që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë

Kosovë
Acarohen marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë pas votimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Acarohen marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë pas votimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Serbia
Shkarkohet ministri malazez që mohoi gjenocidin serb në Bosnje

Shkarkohet ministri malazez që mohoi gjenocidin serb në Bosnje

Mali i Zi
Parlamenti i Malit të Zi votoi Rezolutën mbi Srebrenicën

Parlamenti i Malit të Zi votoi Rezolutën mbi Srebrenicën

Mali i Zi
Deklarata e partisë së Abazoviqit për rezolutën rreth Srebrenicës nervozon serbët, e quajnë “thikë pas shpine nga Mali i zi për Serbinë”

Deklarata e partisë së Abazoviqit për rezolutën rreth Srebrenicës nervozon serbët, e quajnë “thikë pas shpine nga Mali i zi për Serbinë”

Ballkan
Rezoluta për gjenocidin e Srebrenicës, Drashkoviq: Rusia na e deshi të keqen që e refuzoi

Rezoluta për gjenocidin e Srebrenicës, Drashkoviq: Rusia na e deshi të keqen që e refuzoi

Serbia
Abazoviq do të votojë për shkarkimin e ministrit malazez që mohoi gjenocidin serb në Srebrenicë

Abazoviq do të votojë për shkarkimin e ministrit malazez që mohoi gjenocidin serb në Srebrenicë

Mali i Zi
Kërcënon partia e koalicionit qeverisës në Mal të Zi: Nuk do të lejohet shkarkimi i ministrit që mohoi gjenocidin serb në Srebrenicë

Kërcënon partia e koalicionit qeverisës në Mal të Zi: Nuk do të lejohet shkarkimi i ministrit që mohoi gjenocidin serb në Srebrenicë

Mali i Zi
“Quo Vadis, Aida?”, filmi boshnjak me historinë e Srebrenicës që u nominua për “Oscars” dhe “Bafta”

“Quo Vadis, Aida?”, filmi boshnjak me historinë e Srebrenicës që u nominua për “Oscars” dhe “Bafta”

TV / Film
Ministri malazez mohon gjenocidin në Srebrenicë, reagon ashpër BE-ja

Ministri malazez mohon gjenocidin në Srebrenicë, reagon ashpër BE-ja

Mali i Zi
Ambasada Amerikane: Qeveria malazeze të dënojë masakrën e Srebrenicës dhe ta quajë atë gjenocid

Ambasada Amerikane: Qeveria malazeze të dënojë masakrën e Srebrenicës dhe ta quajë atë gjenocid

Mali i Zi