LAJMI I FUNDIT:

Laboratori

19 Artikuj

“Një epokë e re”: ‘Mishi i prodhuar në laborator’ merr miratimin për shitje në SHBA

“Një epokë e re”: ‘Mishi i prodhuar në laborator’ merr miratimin për shitje në SHBA

Amerika
Zhdukja e mostrave të Astrit Deharit në IML, Prokuroria Speciale interviston disa persona

Zhdukja e mostrave të Astrit Deharit në IML, Prokuroria Speciale interviston disa persona

Elfije Boletini
Që nga zhdukja e mostrave të Astrit Deharit, laboratori i toksikologjisë pothuajse jashtë funksionit

Që nga zhdukja e mostrave të Astrit Deharit, laboratori i toksikologjisë pothuajse jashtë funksionit

Kosovë
Hakerët rusë shënjestruan shkencëtarët bërthamorë amerikanë

Hakerët rusë shënjestruan shkencëtarët bërthamorë amerikanë

Nga Bota
Arrestohen shefi i laboratorit dhe dy laborantë në QKMF në Vushtrri, dyshohen për keqpërdorim të pozitës

Arrestohen shefi i laboratorit dhe dy laborantë në QKMF në Vushtrri, dyshohen për keqpërdorim të pozitës

Kronika e Zezë
Laboratori italian parashikon pasojat e ndryshimeve klimatike

Laboratori italian parashikon pasojat e ndryshimeve klimatike

Nga Bota
Një laborator i “ilaçeve të klasit A” gjendet në një fermë të largët në Angli – kapacitetet e tij deri në disa miliona funte në muaj

Një laborator i “ilaçeve të klasit A” gjendet në një fermë të largët në Angli – kapacitetet e tij deri në disa miliona funte në muaj

Evropa
Laboratori i UBT-së i licencuar për të kryer testime për COVID-19

Laboratori i UBT-së i licencuar për të kryer testime për COVID-19

UBT
Qytetarët ankohen se laboratorët privatë po i “detyrojnë” t’i bëjnë nga dy testime për COVID-19

Qytetarët ankohen se laboratorët privatë po i “detyrojnë” t’i bëjnë nga dy testime për COVID-19

Kosovë
Një raport nga pesë agjenci të inteligjencës perëndimore zbulon gënjeshtrat e Kinës në lidhje me coronavirusin

Një raport nga pesë agjenci të inteligjencës perëndimore zbulon gënjeshtrat e Kinës në lidhje me coronavirusin

Nga Bota
Publikohen dy video: Pamje të rralla nga laboratori shumë i diskutueshëm i Wuhan – prej nga “mund të ketë rrjedhur coronavirusi”

Publikohen dy video: Pamje të rralla nga laboratori shumë i diskutueshëm i Wuhan – prej nga “mund të ketë rrjedhur coronavirusi”

Nga Bota
Fotografitë brenda laboratorit në Wuhan, tregojnë sigurinë e dobët përkundër që ruan 1.500 lloje virusesh

Fotografitë brenda laboratorit në Wuhan, tregojnë sigurinë e dobët përkundër që ruan 1.500 lloje virusesh

Nga Bota
A e kishte origjinën coronavirusi në një laborator kinez?

A e kishte origjinën coronavirusi në një laborator kinez?

Nga Bota
Coronavirusi mund të përhapet dy herë më shpejt sesa ishte thënë më herët, thotë një studim i një laboratori amerikan

Coronavirusi mund të përhapet dy herë më shpejt sesa ishte thënë më herët, thotë një studim i një laboratori amerikan

Shëndetësi Lajme
Shkencëtarët flasin për origjinën e coronavirusit: “Teoritë e komplotit nuk bëjnë asgjë, por krijojnë frikë”

Shkencëtarët flasin për origjinën e coronavirusit: “Teoritë e komplotit nuk bëjnë asgjë, por krijojnë frikë”

Nga Bota
Coronavirusi mund të ketë filluar në një laborator sekret të qeverisë në Wuhan

Coronavirusi mund të ketë filluar në një laborator sekret të qeverisë në Wuhan

Nga Bota
Shfaqen imazhet e para të coronavirusit në mikroskop nga shkencëtarët në SHBA

Shfaqen imazhet e para të coronavirusit në mikroskop nga shkencëtarët në SHBA

Nga Bota
Inaugurimi i Laboratorit për Hulumtim dhe Zhvillim në RIT Kosovë, në kuadër të Projektit Koslift

Inaugurimi i Laboratorit për Hulumtim dhe Zhvillim në RIT Kosovë, në kuadër të Projektit Koslift

Marketing
Përurohet laboratori për analiza bujqësore dhe serra eksperimentale në Pejë

Përurohet laboratori për analiza bujqësore dhe serra eksperimentale në Pejë

Bujqësi