LAJMI I FUNDIT:

Kryeministri i Kosovës

40 Artikuj

Flokët, muzika dhe rinia, Kurti: Nuk e kam në plan të rrisë më flokët e gjata

Flokët, muzika dhe rinia, Kurti: Nuk e kam në plan të rrisë më flokët e gjata

Kosovë
Takimi në Bruksel, Meta përgëzon Kurtin: E ardhmja e rajonit jo me “Ballkanin e Hapur”, “tërheqjet e veshëve”

Takimi në Bruksel, Meta përgëzon Kurtin: E ardhmja e rajonit jo me “Ballkanin e Hapur”, “tërheqjet e veshëve”

Shqipëri
Rama i drejtohet Kurtit: Kosova ka të gjithë solidaritetin, mirëkuptimin dhe mbështetjen e Shqipërisë

Rama i drejtohet Kurtit: Kosova ka të gjithë solidaritetin, mirëkuptimin dhe mbështetjen e Shqipërisë

Shqipëri
Sveçla: Kryeministri e kryetari i Gjykatës Supreme do të kenë koeficientin e njëjtë të pagës

Sveçla: Kryeministri e kryetari i Gjykatës Supreme do të kenë koeficientin e njëjtë të pagës

Kosovë
Kurti: Çmimi i energjisë elektrike është vazhdimisht në rritje, kursejeni atë

Kurti: Çmimi i energjisë elektrike është vazhdimisht në rritje, kursejeni atë

Energjetika
Katër vjet nga konfirmimi i KE-së për liberalizimin e vizave, Kurti: Kosova është vendi më pro BE-së, por më i izoluari

Katër vjet nga konfirmimi i KE-së për liberalizimin e vizave, Kurti: Kosova është vendi më pro BE-së, por më i izoluari

Kosovë
Peci: Thjeshtëzimi i procedurës së aplikimit për subvencione ka sjellë rritje të sipërfaqeve të mbjella me grurë

Peci: Thjeshtëzimi i procedurës së aplikimit për subvencione ka sjellë rritje të sipërfaqeve të mbjella me grurë

Bujqësi
Fillojnë korrje-shirjet, Kurti viziton bujqit e Therandës

Fillojnë korrje-shirjet, Kurti viziton bujqit e Therandës

Bujqësi
Kurti iu uron mirë se ardhje në Kosovë dy gazetarëve ukrainas

Kurti iu uron mirë se ardhje në Kosovë dy gazetarëve ukrainas

Kosovë
Kurti uron Ditën e Evropës: Të përshpejtohet projekti i BE-së duke integruar Kosovën dhe gjithë Ballkanin

Kurti uron Ditën e Evropës: Të përshpejtohet projekti i BE-së duke integruar Kosovën dhe gjithë Ballkanin

Kosovë
Qytetarët të gatshëm për të kontribuar në Fondin e Sigurisë

Qytetarët të gatshëm për të kontribuar në Fondin e Sigurisë

Meridiana Statovci
Kurti ua uron besimtarëve ortodoksë Krishtlindjen

Kurti ua uron besimtarëve ortodoksë Krishtlindjen

Kosovë
Mesazhi i Kurtit në Samitin e Paqes: Është detyrë e jona të avokojmë për barazi e drejtësi

Mesazhi i Kurtit në Samitin e Paqes: Është detyrë e jona të avokojmë për barazi e drejtësi

Kosovë
Kurti: Nuk ka “Ballkan të Hapur” me Serbi të mbyllur ndaj Kosovës

Kurti: Nuk ka “Ballkan të Hapur” me Serbi të mbyllur ndaj Kosovës

Kosovë
Mustafa: Kur njerëzit e Albin Kurtit sulmuan shtëpinë time me bomba molotovi nuk kishte mbrojtje speciale

Mustafa: Kur njerëzit e Albin Kurtit sulmuan shtëpinë time me bomba molotovi nuk kishte mbrojtje speciale

Kosovë
Haradinaj: Kryeministër mburravec, krahason të hyrat buxhetore me vitin e pandemisë, e praktikisht gjithçka po shkon teposhtë

Haradinaj: Kryeministër mburravec, krahason të hyrat buxhetore me vitin e pandemisë, e praktikisht gjithçka po shkon teposhtë

Kosovë
Kurti bisedon me përfaqësuesit e Kongresit Pan-Shqiptar Amerikan për rolin e rëndësishëm të mërgatës në shtetndërtimin e Kosovës

Kurti bisedon me përfaqësuesit e Kongresit Pan-Shqiptar Amerikan për rolin e rëndësishëm të mërgatës në shtetndërtimin e Kosovës

Politikë
Kurti emëron Aziz Bicin, këshilltar për Çështje të Kategorive të Dala nga Lufta e UÇK-së, nga e enjtja fillon punën me palë

Kurti emëron Aziz Bicin, këshilltar për Çështje të Kategorive të Dala nga Lufta e UÇK-së, nga e enjtja fillon punën me palë

Kosovë
Kurti: Zero raste të vdekjes nga COVID-19, shpresë që lakorja e të infektuarve po shënon rënie

Kurti: Zero raste të vdekjes nga COVID-19, shpresë që lakorja e të infektuarve po shënon rënie

Shëndetësi
Lajçak: I lumtur që takova Kurtin për të vazhduar diskutimet në lidhje me hapat e ardhshëm në dialog

Lajçak: I lumtur që takova Kurtin për të vazhduar diskutimet në lidhje me hapat e ardhshëm në dialog

Politikë
Kurti-opozitës: Nëse i keni rënë pishman për marrëveshjet e dëmshme në dialog, ejani të punojmë bashkë

Kurti-opozitës: Nëse i keni rënë pishman për marrëveshjet e dëmshme në dialog, ejani të punojmë bashkë

Politikë
Këto janë të gjitha vendimet që i mori sot Qeveria e Kosovës

Këto janë të gjitha vendimet që i mori sot Qeveria e Kosovës

Kosovë
Kurti pret në takim ambasadoren e Suedisë, flasin për sigurimin e dozave të tjera të vaksinave antiCOVID

Kurti pret në takim ambasadoren e Suedisë, flasin për sigurimin e dozave të tjera të vaksinave antiCOVID

Politikë
Kurti takon ambasadorin Grondahl: Norvegjia partner i rëndësishëm i Kosovës

Kurti takon ambasadorin Grondahl: Norvegjia partner i rëndësishëm i Kosovës

Politikë