LAJMI I FUNDIT:

Departamenti Amerikan i Shtetit

204 Artikuj

Çka do të bëhet me paratë e marra nga institucionet serbe në veri?

Çka do të bëhet me paratë e marra nga institucionet serbe në veri?

Kosovë
SHBA kritikon ashpër mbylljen e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës

SHBA kritikon ashpër mbylljen e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës

Kosovë
Departamenti amerikan i Shtetit demanton dyshimet e ngritura ndaj Escobarit

Departamenti amerikan i Shtetit demanton dyshimet e ngritura ndaj Escobarit

Kosovë
“1/3 e qeverisë po hetohet nga Prokuroria”, PDK kërkon debat parlamentar për të gjeturat e raportit të DASH-it

“1/3 e qeverisë po hetohet nga Prokuroria”, PDK kërkon debat parlamentar për të gjeturat e raportit të DASH-it

Kosovë
​Raporti i DASh-it, opozita e vlerëson shqetësues, pushteti mohon ndërhyrjet në sistem të drejtësisë

​Raporti i DASh-it, opozita e vlerëson shqetësues, pushteti mohon ndërhyrjet në sistem të drejtësisë

Kosovë
Raporti i DASH-it, reagon LDK: Vulë ndaj korrupsionit serioz të Qeverisë – Prokuroria të zbatojë ligjin

Raporti i DASH-it, reagon LDK: Vulë ndaj korrupsionit serioz të Qeverisë – Prokuroria të zbatojë ligjin

Kosovë
Lista e zezë e Departamentit amerikan të Shtetit, vlerësohet se do të zgjerohet me emra të tjerë

Lista e zezë e Departamentit amerikan të Shtetit, vlerësohet se do të zgjerohet me emra të tjerë

Kosovë
Hyrja në fuqi e Rregullores së BQK-së – çfarë thanë nga Departamenti Amerikan i Shtetit e çfarë nga BE-ja?

Hyrja në fuqi e Rregullores së BQK-së – çfarë thanë nga Departamenti Amerikan i Shtetit e çfarë nga BE-ja?

Kosovë
Departamenti amerikan i Shtetit kërkon shtyrjen e zbatimit të vendimit për ndalimin e dinarit serb në Kosovë

Departamenti amerikan i Shtetit kërkon shtyrjen e zbatimit të vendimit për ndalimin e dinarit serb në Kosovë

Kosovë
Ndalimi i dinarit serb, Departamenti i Shtetit i kërkon Kosovës më shumë kohë për zbatimin e vendimit

Ndalimi i dinarit serb, Departamenti i Shtetit i kërkon Kosovës më shumë kohë për zbatimin e vendimit

Financa
Serbia kërkon rikthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak, reagon DASH-i: Po e vëzhgojmë situatën nga afër

Serbia kërkon rikthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak, reagon DASH-i: Po e vëzhgojmë situatën nga afër

Serbia
DASH konstaton dobësi në trajtimin e të dënuarve në Shqipëri dhe Kosovë për vepra që lidhen me terrorizmin

DASH konstaton dobësi në trajtimin e të dënuarve në Shqipëri dhe Kosovë për vepra që lidhen me terrorizmin

Drejtësi
Raporti i DASH për terrorizmin, vlerësohet Shqipëria

Raporti i DASH për terrorizmin, vlerësohet Shqipëria

Shqipëri
DASH kritikon Kosovën për dënime të ulëta për akuzat e lidhura me terrorizëm

DASH kritikon Kosovën për dënime të ulëta për akuzat e lidhura me terrorizëm

Kosovë
Mbyllet kampi Liya në Bondsteel, një grup afganësh mbetet ende në Kosovë

Mbyllet kampi Liya në Bondsteel, një grup afganësh mbetet ende në Kosovë

Kosovë
Netanyahu pohoi se Gaza do të udhëhiqet për një kohë nga Izraeli, reagon SHBA-ja

Netanyahu pohoi se Gaza do të udhëhiqet për një kohë nga Izraeli, reagon SHBA-ja

Amerika
SHBA: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

SHBA: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

Kosovë
DASH mbron Lajçakun pas akuzave të Kurtit: Po bën përpjekje të palodhura për dialogun Kosovë-Serbi

DASH mbron Lajçakun pas akuzave të Kurtit: Po bën përpjekje të palodhura për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Departamenti Amerikan i Shtetit: I papranueshëm presioni politik ndaj policëve serbë në veri të Kosovës

Departamenti Amerikan i Shtetit: I papranueshëm presioni politik ndaj policëve serbë në veri të Kosovës

Siguri
30 afganët e fundit në kampin Bondsteel, kush ishin dhe ku shkuan afganët pas Kosovës?

30 afganët e fundit në kampin Bondsteel, kush ishin dhe ku shkuan afganët pas Kosovës?

Kosovë
Roli i Microsoft në shkeljen e të dhënave bëhet pjesë e hetimit kibernetik në SHBA

Roli i Microsoft në shkeljen e të dhënave bëhet pjesë e hetimit kibernetik në SHBA

Lajme Teknologji
Departamenti amerikan i Shtetit i bën thirrje Serbisë që të hetojë vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Departamenti amerikan i Shtetit i bën thirrje Serbisë që të hetojë vrasjen e vëllezërve Bytyqi

Kosovë
Një propozim i ri i BE-së si mundësi për shtensionim në veri të Kosovës

Një propozim i ri i BE-së si mundësi për shtensionim në veri të Kosovës

Kosovë
E paqartë se si do të zbatohet vendimi i Qeverisë për dy organizatat e shpallura terroriste

E paqartë se si do të zbatohet vendimi i Qeverisë për dy organizatat e shpallura terroriste

Kosovë