LAJMI I FUNDIT:

Çokollata e zezë

25 Artikuj

Ushqimet më të shëndetshme dhe vlerat e tyre ushqyese

Ushqimet më të shëndetshme dhe vlerat e tyre ushqyese

Të njohim produktet
Kombinimi i përsosur për përqendrim të lartë: Çokollatë e zezë me çaj të gjelbër

Kombinimi i përsosur për përqendrim të lartë: Çokollatë e zezë me çaj të gjelbër

Këshilla mjekësore
Ku gabojmë kur është fjala për kaloritë?

Ku gabojmë kur është fjala për kaloritë?

Të njohim produktet
Ngrënia e këtij ushqimi të shijshëm mund të zvogëlojë rrezikun e depresionit

Ngrënia e këtij ushqimi të shijshëm mund të zvogëlojë rrezikun e depresionit

Si të…
Ngrënia e çokollatës së zezë mund t’i ndihmojë njerëzit të shmangin kancerin, tregon një studim i ri

Ngrënia e çokollatës së zezë mund t’i ndihmojë njerëzit të shmangin kancerin, tregon një studim i ri

Të njohim produktet
Nëse pini kafe të zezë pa qumësht, atëherë me siguri ju pëlqen edhe ky lloj çokollate

Nëse pini kafe të zezë pa qumësht, atëherë me siguri ju pëlqen edhe ky lloj çokollate

Shëndetësi Lajme
Studimi i ri ka zbuluar efektin befasues të çokollatës së zezë në shpenzimin e energjisë

Studimi i ri ka zbuluar efektin befasues të çokollatës së zezë në shpenzimin e energjisë

Sport / Fitnes
Ushqimet të shijshme që qetësojnë nervat

Ushqimet të shijshme që qetësojnë nervat

Ushqim i shëndetshëm
Çaji i gjelbër, rrushi dhe çokollata e zezë ndihmojnë në luftën kundër COVID-19

Çaji i gjelbër, rrushi dhe çokollata e zezë ndihmojnë në luftën kundër COVID-19

Shëndetësi Lajme
Po kërkoni çokollatë pa sheqer të shtuar? Kjo është zgjidhja ideale për ju!

Po kërkoni çokollatë pa sheqer të shtuar? Kjo është zgjidhja ideale për ju!

Super Viva
“Mashtruesit” dietalë: Ku gabojmë kur është fjala për kaloritë?

“Mashtruesit” dietalë: Ku gabojmë kur është fjala për kaloritë?

Dietë
Antidepresantët më të fuqishëm natyralë: Bimët që jua rikthejnë disponimin e mirë!

Antidepresantët më të fuqishëm natyralë: Bimët që jua rikthejnë disponimin e mirë!

Të njohim produktet
Konsumuesit e çokollatës së zezë janë më pak të prirë të vuajnë nga depresioni

Konsumuesit e çokollatës së zezë janë më pak të prirë të vuajnë nga depresioni

Këshilla mjekësore
Ushqimet që e luftojnë depresionin më mirë sesa ilaçet

Ushqimet që e luftojnë depresionin më mirë sesa ilaçet

Nutricion
Sekreti për rini të përhershme: Çokollata e zezë dhe vera e kuqe!

Sekreti për rini të përhershme: Çokollata e zezë dhe vera e kuqe!

Shëndetësi Lajme
Hudhra, portokalli dhe çokollata e zezë e ulin rrezikun e sulmit të zemrës

Hudhra, portokalli dhe çokollata e zezë e ulin rrezikun e sulmit të zemrës

Këshilla mjekësore
Dy ushqimet më të mira për zemër të shëndetshme

Dy ushqimet më të mira për zemër të shëndetshme

Nutricion
Ngrënia e çokollatës në mëngjes është e shëndetshme

Ngrënia e çokollatës në mëngjes është e shëndetshme

Kujtesa
Tri super-ushqimet të cilat e përmirësojnë kualitetin e spermës

Tri super-ushqimet të cilat e përmirësojnë kualitetin e spermës

Të tjera
Shtatë ushqime që duhet t’i konsumoni gjithnjë së bashku

Shtatë ushqime që duhet t’i konsumoni gjithnjë së bashku

Ushqim i shëndetshëm
​Dy arsye më shumë që të hani çokollatë të zezë

​Dy arsye më shumë që të hani çokollatë të zezë

Këshilla mjekësore
Afrodiziakët, 12 ushqime që përmirësojnë jetën seksuale

Afrodiziakët, 12 ushqime që përmirësojnë jetën seksuale

Të njohim produktet
Çokollata e zezë, partneri i lëkurës tuaj gjatë stinës së dimrit…

Çokollata e zezë, partneri i lëkurës tuaj gjatë stinës së dimrit…

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Shkenca: Dëshironi jetë më të gjatë? Konsumoni këto ushqime

Shkenca: Dëshironi jetë më të gjatë? Konsumoni këto ushqime

Këshilla mjekësore