LAJMI I FUNDIT:

Tadiq publikon foton e gangsterit serb Dragoviq që shihet nën shoqërimin e djalit të kumbarit të Vuçiqit

Tadiq publikon foton e gangsterit serb Dragoviq që shihet nën shoqërimin e djalit të kumbarit të Vuçiqit

Millosh Dragoviq shihet duke u shoqëruar me djalin e kumbarit të Aleksandar Vuçiqit, Urosh Paniq ka bërë të ditur ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq.

Reklama

Sipas Tadiqit, gangsteri Dragoviq ishte bërë i famshëm duke ofenduar policinë serbe.

“Ky është njëfarë Millosh Dragoviq në foton me djalin e kumbarit të Vuçiqit, Urosh Paniq, i cili u bë i famshëm nga një video e tij duke vozitur me arrogancë një Lamborghini, ndërsa ofendonte dhe poshtëronte policinë”, njofton Tadiq në Twitter.

Ai shton se thirrja e Vuçiqit për të hequr dorë nga armët është vetëm një farsë.

“Përveçse manekenët janë për aksionin ‘Hiqni dorë nga armët’, në të vërtetë le të shohim se çfarë dreqin fshihet pas gjithë historisë [thirrjes së Vuçiqit]”, përfundon ai.

Kujtojmë se gjatë të shtunës së kaluar, në qendër të Beogradit, dhjetëra mijëra persona protestuan nën sloganin “Serbia kundër dhunës”.

Kjo protestë u thirr nga opozita dhe është e katërta e këtij lloji që organizohet në Serbi, për të kundërshtuar përgjigjen e Qeverisë pas dy sulmeve masive që ndodhën në maj në këtë shtet, kur u vranë 18 persona. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Kalo në kategori