LAJMI I FUNDIT:

Sulmuesit e armatosur u futën në një spital në Ekuador për të vrarë një adoleshent, morën peng infermieret – policia i arreston të gjithë

Sulmuesit e armatosur u futën në një spital në Ekuador për të vrarë një adoleshent, morën peng infermieret – policia i arreston të gjithë

Policia në Ekuador ka arrestuar shtatë sulmues të armatosur që ishin futur në një spital dhe kishin tentuar të vrasin një adoleshent, i cili ishte duke u shëruar në këtë spital.

Anëtarët e bandës morën peng infermieret dhe shkëmbyen zjarr me pjesëtarët e policisë, transmeton Telegrafi.

“Të gjithë pengjet janë liruar dhe askush nuk është lënduar. Sulmuesit janë arrestuar”, tha një zyrtar lokal, raporton BBC.

Autoritetet konsiderojnë se ata kishin për synim të vrasin 17-vjeçarin, e njohur me nofkën “fytyra e pistë”, pasi është pjesë e bandës rivale.

Adoleshenti po qëndronte ne repartin e kujdesit intensiv, pasi së fundmi ishte qëlluar me armë. E sulmuesit e armatosur morën peng pesë infermiere për më shumë se një orë.

Personeli i spitalit në qytetin Choneu thanë se ishin mbyllur nëpër dhoma, derisa sulmuesit e armatosur po thyenin dyert duke kërkuar adoleshentin.

“Duket se nuk e dinin ku gjendej adoleshenti, për këtë ‘bridhnin’ nëpër spital. Falë Zotit dhe policisë nuk do të ishim këtu tani të tregojmë se çfarë ka ndodhur”, tha Homero Andrade, zëdhënës i spitalit.

Policinë e falënderoi edhe presidenti i Ekuadorit, Guillermo Lasso përmes një postimi në Twitter, ku shpërndau pamjet ku shihen sesi policët e armatosur futen në spital. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Problemet e Trumpit janë rritur me 100 milionë dollarë: Dihet shuma përfundimtare e gjobës që duhet të paguajë ​

Problemet e Trumpit janë rritur me 100 milionë dollarë: Dihet shuma përfundimtare e gjobës që duhet të paguajë ​

Amerika
Dy vite luftë - heronjtë ukrainas kundër pushtuesve rus

Dy vite luftë - heronjtë ukrainas kundër pushtuesve rus

Evropa
Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Evropa
Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Botë
Një M1 Abrams amerikan mund të shihet duke hapur zjarr ndaj rusëve - në videon e parë të tankut në një betejë në Ukrainë

Një M1 Abrams amerikan mund të shihet duke hapur zjarr ndaj rusëve - në videon e parë të tankut në një betejë në Ukrainë

Botë
Flamuri i Kosovës në hapësirë, si u arrit kjo dhe si kontribuoi astronomia Pranvera Hyseni

Flamuri i Kosovës në hapësirë, si u arrit kjo dhe si kontribuoi astronomia Pranvera Hyseni

Arigona Bytyçi
Kalo në kategori