LAJMI I FUNDIT:

Sulmuesi vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë – bëhen të ditura detajet se si erdhi deri te incidenti në Teksas

Sulmuesi vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë – bëhen të ditura detajet se si erdhi deri te incidenti në Teksas

Autoritetet amerikane kanë bërë të ditur se incidenti nga i cili mbetën pesë të vdekur dhe 21 të plagosur në Teksas ka ndodhur rreth orës 3.17 pasdite, kur një zyrtar i sigurisë publike në Teksas ndaloi një veturë Honda, pasi shoferi nuk kishte sinjalizuar një kthesë në të majtë.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, para se automjeti të ndalet plotësisht, shoferi “drejtoi një pushkë në drejtim të dritares së pasme të makinës së tij dhe gjuajti disa të shtëna” drejt makinës patrulluese, pas së cilës personi i armatosur iku “dhe vazhdoi të qëllonte njerëz të pafajshëm”.


Të shtëna masive në Teksas, pesë të vdekur dhe 21 të plagosur
Lexo po ashtu Të shtëna masive në Teksas, pesë të vdekur dhe 21 të plagosur

Nga shkëmbimi i parë i të shtënave thuhet se të paktën tre oficerë u plagosën.

Por incidenti nuk ka mbaruar me kaq.

Momenti kur policia qëllon dhe vret sulmuesin në Teksas – pasi ai vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë
Lexo po ashtu Momenti kur policia qëllon dhe vret sulmuesin në Teksas – pasi ai vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë

Më pas thuhet se i dyshuari vodhi një kamion dhe vazhdoi të qëllojë, nga të shtënat e të cilit mbetën të vdekur 5 persona dhe 21 të tjerë të plagosur.

Policia e përshkroi sulmuesin si një njeri të bardhë në mesin e viteve ’30.

Ndryshe, sipas mediave të huaja, kjo ishte ngjarja e dytë me të shtëna në Teksas gjatë një muaji. Më 3 gusht një njeri i armatosur vrau 22 njerëz dhe plagosi 24 të tjerë në një Walmart në El Paso. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të

Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të "gjuante raketat supersonike Rampage" - një sulm preciz që heshti Teheranin

Azia
Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Evropa
Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Evropa
U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

Amerika Latine
Inteligjenca britanike thotë se ukrainasit kanë rrëzuar një aeroplan bombardues të ushtrisë ruse

Inteligjenca britanike thotë se ukrainasit kanë rrëzuar një aeroplan bombardues të ushtrisë ruse

Evropa
Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Azia
Kalo në kategori