LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur policia qëllon dhe vret sulmuesin në Teksas – pasi ai vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë

Momenti kur policia qëllon dhe vret sulmuesin në Teksas – pasi ai vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e pasdites së ditës së shtunë në perëndim të Teksasit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një ngjarje nga e cila kanë mbetur pesë të vdekur dhe 21 të plagosur.


Siç ishte bërë e ditur një sulmues kishte hapur zjarr pasi makina e tij ishte ndaluar nga policia.

Pas kësaj, ai thuhet se kishte hapur zjarr nga makina e tij, pasi u ndoq në një parkim në një kompleks argëtimi.

Ndërkohë janë publikuar disa pamje të marra nga një dëshmitar në të cilat thuhet se shihet momenti kur policia qëllon dhe vret të dyshuarin.

Kjo ishte ngjarja e dytë me të shtëna në Teksas gjatë një muaji. Më 3 gusht një njeri i armatosur vrau 22 njerëz dhe plagosi 24 të tjerë në një Walmart në El Paso. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Plenkoviq fiton zgjedhjet në Kroaci

Plenkoviq fiton zgjedhjet në Kroaci

Kroacia
Izraeli sulmohet përsëri nga Hezbollahu - 14 ushtarë të plagosur, shumë prej tyre në gjendje të rëndë

Izraeli sulmohet përsëri nga Hezbollahu - 14 ushtarë të plagosur, shumë prej tyre në gjendje të rëndë

Azia
Shkaku i konfliktit Izrael-Iran, mediat botërore rikujtojnë parashikimet e Baba Vangës

Shkaku i konfliktit Izrael-Iran, mediat botërore rikujtojnë parashikimet e Baba Vangës

Botë

"Pse? Sepse nuk kishte raketa më": Zelensky shpjegon pse Ukraina nuk mundi të ndalonte sulmin rus që shkatërroi një termocentral të madh

Botë
Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

Botë
Ushtarët rusë shohin vetëm një mënyrë që të kthehen të gjallë te familjet e tyre, thotë Ukraina

Ushtarët rusë shohin vetëm një mënyrë që të kthehen të gjallë te familjet e tyre, thotë Ukraina

Botë
Kalo në kategori