LAJMI I FUNDIT:

Sulmi me shpatë samurai, momenti i tmerrshëm kur një arkitekte goditet për vdekje në rrugë në Stamboll nga një i panjohur

Sulmi me shpatë samurai, momenti i tmerrshëm kur një arkitekte goditet për vdekje në rrugë në Stamboll nga një i panjohur

Ky është momenti i tmerrshëm kur një arkitekte femër u godit për vdekje në një rrugë në Stamboll nga një i panjohur që ‘dëshironte të vriste një grua’.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet tregojnë Basak Cengiz, 27 vjeç, duke ecur në një rrugë në Stamboll, e ndjekur nga afër nga një burrë që mbante një shpatë të fshehur samurai.

I dyshuari, i identifikuar nga policia si Can Goktug Boz, mund të shihet duke rrëmbyer Cengiz nga pas dhe duke bërë një lëvizje me thikë ndërsa ajo rrëzohet.

Ai duket se i ka shkaktuar disa plagë 27-vjeçares, ndërsa ajo përpiqet të largohet përpara se ai të largohet nga vendi i ngjarjes, ndërsa makinat që kalojnë ndalojnë për të ndihmuar.

Siç bëhet e ditur më tej, Boz e përcolli Cengiz-in më 9 nëntor pasi e pa atë të ecte pranë bllokut të tij të apartamentit teksa kthehej në shtëpi nga puna disa herë, tha policia.

Ai i tha policisë se veprimet e tij ishin ‘të ndikuar nga filmat që ai shikonte’ dhe u përshkrua nga oficerët si ‘të paqëndrueshëm mendërisht’.

Cengiz, e cila ishte fejuar dhe së shpejti do të martohej, u dërgua me urgjencë në një spital privat në lagjen Atasehir të Stambollit në një gjendje kritike, por më vonë u deklarua e vdekur.

Sipas mediave, 27-vjeçarja zakonisht jetonte në kryeqytetin turk Ankara, por po vizitonte Stambollin për punë. Ajo nuk e njihte të dyshuarin.

Policia e arrestoi Boz në banesën e tij në lagjen Atasehir të Stambollit pasi kishte shqyrtuar pamjet nga kamerat e sigurisë së bllokut të apartamenteve.

Policia gjeti shpatën e samurait në adresën ku gjetën edhe fraza të tilla si ‘goditi me thikë në stomak’, ‘vendos një kurth’ dhe ‘vrit ata që kundërshtojnë’ të shkruara në mure.

Gjatë marrjes në pyetje të tij të parë, oficerët thuhet se e pyetën: ‘Pse e bëre këtë vrasje?’ Për të cilën ai thuhet se është përgjigjur: ‘Unë jam ndikuar nga filmat që kam parë’. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Mali i Zi
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Botë
Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Evropa
Kishin bllokuar trafikun në autostradë, pasi ishin “arratisur” nga oborri i pronarit – policia në Idaho qëllon qentë

Kishin bllokuar trafikun në autostradë, pasi ishin “arratisur” nga oborri i pronarit – policia në Idaho qëllon qentë

Amerika
Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga 'zona e vdekjes' në Everest në misionin 'pothuajse të pamundur'

Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga 'zona e vdekjes' në Everest në misionin 'pothuajse të pamundur'

Botë
Kalo në kategori