LAJMI I FUNDIT:

Sulmi i bletëve transmetohet direkt, kamerat filmojnë skenën e dhimbshme – një burrë në Los Anxhelos nuk mund të qëndrojë në këmbë nga dhimbjet

Sulmi i bletëve transmetohet direkt, kamerat filmojnë skenën e dhimbshme – një burrë në Los Anxhelos nuk mund të qëndrojë në këmbë nga dhimbjet

Një tufë bletësh bëri kërdinë në një lagje në Los Anxhelos, duke lënduar të paktën dy persona.

Los Angeles Times raportoi se mijëra bletë po grumbulloheshin pranë një rezervuari, dhe banorët vendas u paralajmëruan të qëndronin brenda dhe të mbanin dyert dhe dritaret të mbyllura.


Një kamerë e helikopterit Fox 11, kapi momentin tronditës kur një roje sigurie me uniformë pasi u sulmua nga bletët, ra dhe goditi kokën në asfalt, transmeton Telegrafi.

Në programin e drejtpërdrejtë, shikuesit panë një burrë që ecte në rrugë dhe përpiqej të mbrohej nga një sulm i bletëve. Ai ndiqet gjatë gjithë kohës nga një zjarrfikës.

“Erdhën për t’iu përgjigjur një telefonate se dikush ishte sulmuar nga bletët. Ato fluturojnë rreth tij gjatë gjithë kohës. I gjori. Mund ta imagjinojmë sa shumë dhemb”, thotë prezantuesi.

Burri përfundoi i ulur në beton, ndërsa një zjarrfikës erdhi me disa pëlhura për të shpërndarë bletët.

Mediat lokale raportojnë se burri në video është një nga dy personat që u dërguan në spital me lëndime të lidhura me bletët.

Ata thonë se përfundimisht është sjellë një bletërritës profesionist për t’u marrë me situatën. Nuk është e qartë se çfarë i nxiti bletët. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

Azia
Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Amerika Latine
Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Azia
Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Bosnja
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Botë
Kalo në kategori