LAJMI I FUNDIT:

Stuhia e madhe e rërës përfshin Kanalin e Suezit në Egjipt

Stuhia e madhe e rërës përfshin Kanalin e Suezit në Egjipt

Një video e postuar në internet thuhet se tregon një stuhi rëre që rrethon Kanalin e Suezit.

Reklama

Dhe siç raportojnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, si pasojë, çoi në mbylljen e dy porteve nga autoritetet.

Ndryshe, bëhet e ditur më tej, pjesë të Egjiptit janë goditur nga retë e pluhurit dhe rërës.

Një person vdiq dhe pesë të tjerë u plagosën të enjten, kur një billboard u shemb si pasojë e stuhisë së rërës që përfshiu kryeqytetin e Egjiptit Kajro.

Kanali i Suezit është një nga rrugët ujore më të ngarkuara në botë. /Telegrafi/