LAJMI I FUNDIT:

Stoilkovski: Nuk ka argumente për paraburgim të Janakieskit dhe Bozhinovskit (Video)

Stoilkovski: Nuk ka argumente për paraburgim të Janakieskit dhe Bozhinovskit (Video)

Naum Stoilkovski në një konferencë për shtyp ka akuzuar gjyqësorin në Maqedoni për mungesë të argumenteve për vendimin për paraburgim të Mile Janakieskit dhe Kiril Bozhinovskit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Stoilkovski tha se sqarimi i djeshëm i Prokurorisë Speciale Publik tregon se sa është e politizuar dhe se sa është e pa bazë vendimi për paraburgimin e Mile Janakieskit.


“Ata heshtin të tregojnë nëse Jankieski dhe Bozhinovski i kanë respektuar në tërësi masat e caktuar. A ka ndonjë të premte që ata që nuk janë lajmëruar në gjykatë”, tha Stoilkovski.

Ai shtroi pyetje se kush ka dhënë urdhër që DSK të ndjek kryetarin e shtetit Gjorge Ivanov, kush dha urdhër ndjekjen Mile Janakieskit dhe Bozhinoskit.

Këto janë pyetje që duhet pushteti t’ju përgjigjet tha Naum Stoilkovski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Prishtina pajiset me 100 biçikleta, por kryeqyteti ende nuk ka nisur me krijimin e stacioneve se ku do të vendosen

Prishtina pajiset me 100 biçikleta, por kryeqyteti ende nuk ka nisur me krijimin e stacioneve se ku do të vendosen

Lajme
Mbushte pishinën nga gypi ilegal, shkyçet një shtëpi nga shërbimet e ujësjellësit

Mbushte pishinën nga gypi ilegal, shkyçet një shtëpi nga shërbimet e ujësjellësit

Lajme
Aksidenti tragjik me tre të vdekur në Venecia, dy nga viktimat janë shqiptarë

Aksidenti tragjik me tre të vdekur në Venecia, dy nga viktimat janë shqiptarë

Lajme
Tahiri: Mashtrimi i qeverisë me pagat në sektorin publik vazhdon të dekonspirohet

Tahiri: Mashtrimi i qeverisë me pagat në sektorin publik vazhdon të dekonspirohet

Lajme

"Masakra e Mejës", prokurorja Hajdari: Në aktakuzë janë 53 persona, vranë 370 civilë dhe tentuan të fshehin krimet në Serbi

Lajme
Arratiset nga burgu italian ‘mbreti’ shqiptar i drogës, Dorian Petoku, pjesë e grupit “Diabolik”

Arratiset nga burgu italian ‘mbreti’ shqiptar i drogës, Dorian Petoku, pjesë e grupit “Diabolik”

Lajme
Kalo në kategori