LAJMI I FUNDIT:

Specialja pranon edhe 84 viktima të tjera në rastin ndaj Thaçit dhe të tjerëve, refuzohen 86 kërkesa

Specialja pranon edhe 84 viktima të tjera në rastin ndaj Thaçit dhe të tjerëve, refuzohen 86 kërkesa

Numri i përgjithshëm i viktimave pjesëmarrëse në këtë çështje gjyqësore ka shkuar në 137.

Reklama

Trupi Gjykues i Dhomave të Specializuara nxori vendimin e pestë mbi pjesëmarrjen e viktimave në çështjen Thaçi dhe të tjerët.

Tetëdhjetë e katër parashtrues të kërkesave u pranuan si viktima pjesëmarrëse në proces gjyqësor, thuhet në njoftimin e Gjykatës Speciale.

Ata do të përfshihen në grupin ekzistues (i cili numëronte 53 viktima pjesëmarrëse) dhe do të përfaqësohen nga përfaqësuesi i njëjtë i viktimave.

​Prokuroi: Një dëshmitar ka dhënë deklarata të rreme por ai ishte viktimë në fabrikën e Kukësit
Lexo po ashtu ​Prokuroi: Një dëshmitar ka dhënë deklarata të rreme por ai ishte viktimë në fabrikën e Kukësit

Kjo e çon numrin total të viktimave pjesëmarrëse në 137 në këtë çështje.

Tetëdhjetë e gjashtë kërkesa u refuzuan në vendimin më të fundit.

Më shumë detaje nga ky vendim mund t’i shikoni në këtë lidhje. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Lajme
U bë thirrje për protestë në Mitrovicën jugore, policia apelon: Mos bini pre e profileve të dyshimta

U bë thirrje për protestë në Mitrovicën jugore, policia apelon: Mos bini pre e profileve të dyshimta

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Lajme
Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Lajme
Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Lajme
Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Lajme
Kalo në kategori