LAJMI I FUNDIT:

Sot vazhdon marshi protestues kundër “Pronto II”

Sot vazhdon marshi protestues kundër “Pronto II”

Sot grupi i qytetarëve do të vazhdojë marshin protestues kundër krimit dhe korrupsionit, pas publikimit të përgjimeve, aferës së njohur si “Pronto ll”, e cila për protagonistë ka shefin e Grupit Parlamentar të PDK-së Adem Grabovci, dhe krerë të tjerë të lartë të kësaj partie.

Marshi protestues ishte thirrur të premten, ku protestuan një numër i qytetarëve , ndërsa atyre iu bashkuan edhe anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Tubimi protestues do të vazhdojë sot nga ora 19:00 me fillim nga sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë për të vazhduar më pas drejt Teatrit Kombëtar, raporton KP.


Në trend Lajme

Më shumë
Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Drejtësi
Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Lajme
Flet vëllai i të arratisurit Faton Hajrizi: Jam në Gjermani, ai mi vodhi dokumentet

Flet vëllai i të arratisurit Faton Hajrizi: Jam në Gjermani, ai mi vodhi dokumentet

Elfije Boletini
Bekë Berisha: 600 policë të angazhuar për të ruajtur aktivistët e LVV-së, teksa ata incizojnë spot elektoral në Ujman

Bekë Berisha: 600 policë të angazhuar për të ruajtur aktivistët e LVV-së, teksa ata incizojnë spot elektoral në Ujman

Lajme
Deputetët e LVV-së thonë se shumë shpejt do të hapet Ura e Ibrit, por nuk tregojnë datën

Deputetët e LVV-së thonë se shumë shpejt do të hapet Ura e Ibrit, por nuk tregojnë datën

Lajme
Vrasja e policit serb në Serbi, flet Kurti

Vrasja e policit serb në Serbi, flet Kurti

Lajme
Kalo në kategori