Vogëlushi 7-vjeçar nga Kosova, i cili në mënyrë barbare është mbytur me thikë nga një zvicerane në Bazel, do të varroset sot në mesditë në Gjilan.

Kështu kanë bërë të ditur familjarët e tij.

“Te nderuar miq dhe dashamir. Ju njoftoj se nesër bëhet varrimi i nipit tim Iliasit, rasti në Basel të Zvicrës. Varrimi bëhet në Gjilan, me drekë, e shtunë 23.03.2019”.

Shtatëvjeçari nga Kosova vritet me thikë në Zvicër nga një 75 vjeçare Shtatëvjeçari nga Kosova vritet me thikë në Zvicër nga një 75 vjeçare

Vogëlushi nga Lipjani është vrarë para dy ditësh nga një 75-vjeçare teksa po kthehej nga shkolla për në shtëpi.