LAJMI I FUNDIT:

Sony zbulon Xperia 1 VI me “përmirësime superiore” dhe “dizajn të rinovuar”

Sony zbulon Xperia 1 VI me “përmirësime superiore” dhe “dizajn të rinovuar”

Sony zbulon “shtesën” më të fundit në gamën e saj të Xperia 1 VI, me përmirësime superiore dhe një dizajn të rinovuar.

Modeli i ri Xperia shfaq një mori përmirësimesh, duke përfshirë Qualcomm Snapdragon 8 Gen3 SoC të fuqishëm të shoqëruar me 12 GB RAM.


Një opsion i memories deri në 512 GB, i zgjerueshëm përmes microSDXC, siguron hapësirë të bollshme.

Veç këtyre, një bateri e konsiderueshme 5,000 mAh siguron që pajisja të qëndrojë e ndezur më gjatë, ndërsa aftësia e karikimit të shpejtë 30 W nënkupton më pak kohë joproduktive.

Gjithashtu edhe përparimet e kamerës janë të dukshme me Xperia 1 VI.

Konfigurimi me tre kamera ruan një lente 48MP të gjerë, 12MP telefoto dhe 12MP ultra të gjerë, por përmirëson funksionalitetin.

I planifikuar për lëshim global në korrik, çmimi i Xperia 1 VI nuk është bërë ende i ditur. /Telegrafi/