LAJMI I FUNDIT:

Sondazhet në Telegrafi.com, qytetarët zgjedhin kryetarët e komunave më 17 tetor

Sondazhet në Telegrafi.com, qytetarët zgjedhin kryetarët e komunave më 17 tetor

Qytetarët e Kosovës të dielën më 17 tetor do t’i drejtohen kutive të votimit për t’i zgjedhur përfaqësuesit lokalë dhe kryetarët që në 4 vitet e ardhshme do t’i drejtojnë komunat.

Reklama

Telegrafi disa ditë radhazi ka publikuar sondazhet ku janë përfshirë disa nga 38 komuna sa ka Kosova.

Në këto sondazhe të gjithë qytetarët në vend kanë pasur mundësinë të votojnë për kandidatin e kandidaten që mendojnë se do të udhëheqë me komunën përkatëse. Nga një IP ka qenë e lejuar vetëm një votë.

Të gjitha të dhënat se si kanë përfunduar sondazhet i keni më poshtë.

Për të parë rezultatin final klikoni “See results” (shiko rezultatet), pastaj një nga emrat e kandidatëve (klikimi në një opsionet nuk procesohet si votë, pasi tashmë sondazhi është mbyllur) dhe shfaqet përqindja dhe numri total i votave.

LIPJAN:


FERIZAJ:


KAÇANIK:


VITI:


KAMENICË:


GJILAN:


SHTIME:


MITROVICA E JUGUT:


VUSHTRRI:


PODUJEVË:


ISTOG:


OBILIQ:


SKENDERAJ:


SUHAREKË:


KLINË:


GJAKOVË:


DEÇAN:


HANI I ELEZIT:


MALISHEVË:


DRAGASH:


PRIZREN:


RAHOVEC:


PEJË:


FUSHË KOSOVË:


JUNIK:


PRISHTINË:


DRENAS:


Në trend Lajme

Më shumë
Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Biseda telefonike Kurti - Sullivan, Shtëpia e Bardhë e shqetësuar me dislokimin e forcave serbe në kufi me Kosovën

Biseda telefonike Kurti - Sullivan, Shtëpia e Bardhë e shqetësuar me dislokimin e forcave serbe në kufi me Kosovën

Lajme
SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

Lajme
Deputeti holandez: Koha për një përgjigje të fortë ndaj lëvizjeve të trupave të Serbisë

Deputeti holandez: Koha për një përgjigje të fortë ndaj lëvizjeve të trupave të Serbisë

Lajme
Kongresisti amerikan Torres: Serbia t’i tërheq trupat nga kufiri, po përshkallëzon situatën

Kongresisti amerikan Torres: Serbia t’i tërheq trupat nga kufiri, po përshkallëzon situatën

Lajme
Kalo në kategori