LAJMI I FUNDIT:

Sokol Havolli pas largimit nga BQK emërohet kryeshef i ‘Prishtina Parking’

Sokol Havolli pas largimit nga BQK emërohet kryeshef i ‘Prishtina Parking’

Ish-zëvendësguvernatori i BQK-së, Sokol Havolli është zgjedhur Kryeshef Ekzekutiv i Ndërmarrjes Publike Lokale “Prishtina Parking”.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga vetë “Prishtina Parking” ku Hallovi renditet i pari në mesin e pesë kandidatëve me më së shumti pikë 38.75.

Ardhja e Havollit në këtë pozitë vjen pas shkarkimit të Liridon Restelicës rreth 2 muaj më parë nga kjo ndërmarrje.

Lajmin për shkarkimin e tij e kishte bërë të ditur Përparim Rama, kryetari i Komunës së Prishtinës, i cili pati thënë se një ndër arsyet për shkarkimin e tij është edhe keqpërdorimi i pozitës.

“Në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sot, Bordi i Drejtorëve të NPL ‘Prishtina Parking’ ka konstatuar se veprimet e kryeshefit ekzekutiv, duke përfshirë këtu keqpërdorimin e pozitës, mosinformimin e bordit në lidhje me planet dhe projektet investuese të ndërmarrjes e deri tek mospërfillja e Bordit të Drejtorëve, kanë shkaktuar keqmenaxhim të përgjithshëm të ndërmarrjes dhe kanë cenuar imazhin e NPL ‘Prishtina Parking’”, pati thënë Rama. /Telegrafi/

Reklama
Reklama

Në trend Ekonomi

Më shumë
Punime për siguri në rrjet, KEDS tregon vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës të premten

Punime për siguri në rrjet, KEDS tregon vendet ku do të ketë ndërprerje të rrymës të premten

Ekonomi
Gjermania miraton Projektligjin që lejon ardhjen e 50 mijë punëtorëve në vit nga Ballkani, këto janë lehtësimet për t'u pajisur me vizë

Gjermania miraton Projektligjin që lejon ardhjen e 50 mijë punëtorëve në vit nga Ballkani, këto janë lehtësimet për t'u pajisur me vizë

Botë
Kosova ka thëngjill me bollëk, por importon nga jashtë

Kosova ka thëngjill me bollëk, por importon nga jashtë

Ekonomi
Kurti kishte premtuar ulje të çmimit të energjisë elektrike, por ajo sot shtrenjtohet edhe për 15.4 për qind

Kurti kishte premtuar ulje të çmimit të energjisë elektrike, por ajo sot shtrenjtohet edhe për 15.4 për qind

Ekonomi
WSJ: Ekonomia ruse drejt kolapsit, lufta dobësoi të ardhurat dhe frenoi investimet

WSJ: Ekonomia ruse drejt kolapsit, lufta dobësoi të ardhurat dhe frenoi investimet

Botë
ZRRE tregon tre faktorët që ndikuan në ngritjen e çmimit të energjisë elektrike

ZRRE tregon tre faktorët që ndikuan në ngritjen e çmimit të energjisë elektrike

Ekonomi
Kalo në kategori