LAJMI I FUNDIT:

Sindikata e Postës së Maqedonisë kërkon të anulohet shpallja për 31 punësime: Kemi nevojë për postierë

Sindikata e Postës së Maqedonisë kërkon të anulohet shpallja për 31 punësime: Kemi nevojë për postierë

Sindikata e Postave të Maqedonisë kërkon që të anulohet shpallja për punësimin e 31 punëtorëve të rinjë në Postën e Maqedonisë.

Reklama

Boro Veligdenov nga kjo sindikatë tha se Posta e Maqedonisë ka nevojë për personel teknik, e jo për byrokraci.

“Nuk do të ishim kundër punësimeve të reja nëse të njëjtat do të ishin para se të gjithash, ekonomikisht në llogari, dhe e dyta në këtë krizë financiare, nëse këta punësime kanë të bëjnë me vende pune për të cilat seriozisht kemi nevojë në këto momente, bëhet fjalë për punëtorë në procesin teknik, siç janë postier, punonjës në sportel dhe punonjës në operativë”, tha mes tjerash Boro Veligdenov i cili shtoi se Posta është në gjendje të rëndë financiare dhe se pagën e janarit e kanë marrë me vonesë.

Në trend Lajme

Më shumë
Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Lajme
Kurti flet me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë dhe tre senatorë amerikanë, thotë të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Kurti flet me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë dhe tre senatorë amerikanë, thotë të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Lajme
Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kërkuan të konsultohen me mua - nuk jam baba i Kosovës

Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kërkuan të konsultohen me mua - nuk jam baba i Kosovës

Lajme

"1000 vjet në dy minuta" - gazetarja e CNN-it shpjegon historinë mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Kurti: Mua më ka zgjedhur populli, s’jam emëruar nga ambasadori

Kurti: Mua më ka zgjedhur populli, s’jam emëruar nga ambasadori

Lajme
Berisha për situatën në Kosovë: Një nga nxitësit ka qenë direkt Edi Rama

Berisha për situatën në Kosovë: Një nga nxitësit ka qenë direkt Edi Rama

Lajme
Kalo në kategori