LAJMI I FUNDIT:

Siemens mbyll 10 mijë vende pune

Siemens mbyll 10 mijë vende pune

Prodhuesi gjerman i pajisjeve industriale Siemens ka njoftuar se do të shfuqizojë rreth 10,000 vende pune si pjesë e një ristrukturimi të madh të veprimtarive të tij, që do të përfshijë ndarjen e operacioneve në fushën e naftës, gazit dhe energjisë elektrike, si dhe krijimin e zonave të reja të rritjes.

Reklama

Kompania tha se do të ndante departamentin e saj që prodhon turbinat për energji elektrike në një kompani të pavarur për të rritur lirinë e sipërmarrjes së asaj dege, ndërsa në operacionet e mbetura do të kryhet procesi i shkurtimit të kostos./Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Mustafa i PDK-së i reagon Muratit: 29,509 persona që nuk po figurojnë si të papunësuar, e as si të punësuar i janë bashkëngjitur karvanit të migrimit

Mustafa i PDK-së i reagon Muratit: 29,509 persona që nuk po figurojnë si të papunësuar, e as si të punësuar i janë bashkëngjitur karvanit të migrimit

Ekonomi
Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Epidamn
Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs
Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate EXPO

"Nuk ka ndodhur asnjëherë në historinë e shtetit”, Murati: Për 30 muaj, mbi 32 mijë të rinj që kanë filluar punë në Kosovë

Ekonomi
BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

BERZH dhe ENEF II financojnë Ujë Rugove me 6 milionë Euro për linjat e reja prodhuese

Korporata Rugove
Kalo në kategori