LAJMI I FUNDIT:

Si t’i bëni enët e qelqta të shkëlqejnë: Truku është në një artikull ushqimor

Si t’i bëni enët e qelqta të shkëlqejnë: Truku është në një artikull ushqimor

Enët e qelqta nuk janë aq të lehta për t’u larë pa lënë asnjë njollë nga tharja dhe pa u pastruar me themel

Reklama

Nëse njollat mbeten, ekziston një truk që do t’i eliminojë ato. Zgjidhja është në orizin e pazier, transmeton Telegrafi.

Ju nevojiten një filxhan oriz, një lugë çaji uthull të bardhë dhe disa pika detergjenti të enëve.

Thjesht hidhni përbërësit në një kavanoz qelqi që dëshironi të jetë i pastër në mënyrë të përsosur, shtoni ujë deri në grykë, pastaj mbulojeni me dorën tuaj dhe tundni butësisht para dhe mbrapa.

Orizi vepron si një gërryes i butë dhe i heq të gjitha njollat e vjetra nga uji ose lëngu, ndërsa uthulla dhe detergjenti kontribuojnë në këtë efekt.

Kur të duket pa njolla, shpëlaje enën dhe lëre të thahet.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Një kryqëzim midis një bulldogu dhe një chihuahua, mund të habiteni se si duket

Një kryqëzim midis një bulldogu dhe një chihuahua, mund të habiteni se si duket

Libri i madh i kafshëve
Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Bëje vet
Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Lifestyle
Mund të befasoheni si duket një kryqëzim midis pastorit gjerman dhe një bulldogu

Mund të befasoheni si duket një kryqëzim midis pastorit gjerman dhe një bulldogu

Kërshëri
Horoskopi vjetor për 2023: Zbuloni se çfarë ju pret...

Horoskopi vjetor për 2023: Zbuloni se çfarë ju pret...

Astrologji
Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Do t’ju vlerësojnë më shumë: Cilat pyetje duhet t’ia bëni punëdhënësit të ardhshëm?

Stil
Kalo në kategori