LAJMI I FUNDIT:

Si ta njihni femrën që ka nevojë për seks?

Si ta njihni femrën që ka nevojë për seks?

Kur femra është vazhdimisht nervoze, zakonisht me shaka thuhet se i mungon “vitamina K”, përkatësisht seksi. Mirëpo, ekzistojnë një sërë faktesh të cilat mund t’ju bëjnë me dije qartë që abstenimi seksual e ka pushtuar jetën e saj.


Femra pa seks të mjaftueshëm është sikur lulja pa ujë, ka thënë njëherë dikush, ndërkaq kjo mjaft qartë mund të shihet te femra,nëse i kushtoni kujdes disa imtësive dhe ndryshimeve të sjelljes së saj.

Reklama

Ka disa shenja që një femër tregon se nuk ka pasur marrëdhënie seksuale kohët e fundit. Shenja jo vetëm në natyrën fizike, por dhe në sjelljen e tyre.

Përgjumja
Për shkak të mungesës së sedativëve natyrore siç është oksitocina, e cila tajohet gjatë orgazmës, femrat mund të kalojnë net të tëra pa gjumë.

Pamja e mplakur
Kolagjeni, që prodhohet nga marrëdhëniet e rregullta intime, e bën lëkurën të qetë dhe të butë. Për shkak të mungesës së tij, femrat mund të duken më të mplakura se sa janë. Progesteroni që trupi prodhon gjatë seksit largon aknet nga fytyra.

Të qenët e dhunshme me të tjerët
Zakonisht, zihet me të tjerët sepse nga mungesa e endorfinës ka një perceptim negativ për botën që e rrethon.

Shpesh konsumon barëra për dhimbje
Shpesh konsumon barëra për dhimbje, pasiqë nga mungesa e oksitocinës që ka efektin e morfinës, ka nevojë për të zbutur dhembjet dhe shtrëngimet.

Vazhdimisht është e neveritshme
Marrëdhëniet intime shpesh rritin sasinë e antitrupave antivirale për 30%.

Rregullisht harron gjithçka
Zakonisht është e sëmurë, harron gjithnjë dhe gjithçka dhe ka mendim negativ për vetveten. Besoni apo jo, seksi ka rol kyç në krijimin e vetëbesimit tek femrat. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Mënyra më e lehtë për të pastruar karriget e bardha plastike: Përziejeni këto produkte me ujë dhe hiqni papastërtitë

Mënyra më e lehtë për të pastruar karriget e bardha plastike: Përziejeni këto produkte me ujë dhe hiqni papastërtitë

Bëje vet
Qyteti i së ardhmes: Parisi që merr frymë, i projektuar me ndihmën e inteligjencës artificiale

Qyteti i së ardhmes: Parisi që merr frymë, i projektuar me ndihmën e inteligjencës artificiale

Dizajn dhe Arkitekturë
Numerologjia financiare: Numri i kartës suaj të pagesës ju sjell fat ose ju saboton, llogarisni tuajin

Numerologjia financiare: Numri i kartës suaj të pagesës ju sjell fat ose ju saboton, llogarisni tuajin

Lifestyle
Të ndërpresin sa herë flet? Ja disa shkaqe pse mund të ndodhë dhe si të reagosh

Të ndërpresin sa herë flet? Ja disa shkaqe pse mund të ndodhë dhe si të reagosh

Këshilla Lifestyle
Sa para, aq edhe seks: Mësoni se si të pasuroheni në shtrat

Sa para, aq edhe seks: Mësoni se si të pasuroheni në shtrat

Intimitet dhe Pasion
Diferenca ideale në moshë që një marrëdhënie të zgjasë

Diferenca ideale në moshë që një marrëdhënie të zgjasë

Lifestyle
Kalo në kategori