LAJMI I FUNDIT:

Si pozoni, ashtu ju është edhe lidhja: Fotografia e përbashkët ju zbulon!

Si pozoni, ashtu ju është edhe lidhja: Fotografia e përbashkët ju zbulon!

Fotografia e përbashkët mund të fshehë sinjale sekrete, të cilat më herët nuk i keni vërejtur, mirëpo patjetër janë shkas që ta shikoni marrëdhënien tuaj dhe të mendoni se a mundeni dhe a dëshironi ta bëni më të mirë.

Autorja dhe terapeutja e njohur seksuale, Tracey Cox, konstaton që situata në lidhjen me partnerin mund të vlerësohet në mënyrë shumë të thjeshtë – duke shikuar fotografitë e çiftit, shkruan Daily Mail, transmeton Telegrafi.


Lidhja juaj është e shkëlqyeshme, nëse në fotografi:

1. E shikoni drejt në sy njëri-tjetrin, apo njëri nga partnerët i buzëqeshur shikon kamerën, ndërsa tjetri e shikon drejt në sy – shikimi i këtillë zbulon që nuk keni çka të fshihni.

2. Jeni ulur në karrige-kanape afër njëri-tjetrit, apo keni qëndruar shumë afër – kjo tregon që nuk dëshironi të jeni të ndarë fizikisht, përkatësisht dëshirojnë të jenë afër njëri-tjetrit.

3. Torzoja juaj është e drejtuar nëse jeni të përqafuar apo ia keni hedhur dorën njëri-tjetrit – mund të jetë shenjë që do të thotë “eh, ta bëjnë këtë fotografi”.

4. Komblikët tuaj janë afër – sa më afër të jenë kërdhokullat dhe komblikët tuaj, do të thotë që afërsia e tillë ju është e natyrshme, gjë që bën me dije që jeta juaj seksuale është e plotësuar.

Nëse në fotografi nuk bëni asgjë nga ajo që cekëm më sipër, mendoni për këto gjëra:

1. Ju dhe partneri juaj qëndroni larg njëri-tjetrit, përkatësisht nuk prekeni me asnjë pjesë të trupit, sepse largësia fizike zakonisht lidhet me atë emocionale.

2. Çasti i vetëm kur prekeni është me rastin e takimit, përshëndetjes me rastin e ndarjes apo kur bëni seks – keni humbur intimitetin fizik dhe jeni shndërruar në “miq me privilegje”

3. Gjithnjë e më shumë e shikoni njëri-tjetrin në sy, ndërkaq derisa jeni duke biseduar, njëri nga partnerët shikon nga muri/dritarja/telefonin mobil.

4. Nëse njëri-tjetrin e prekni papritur apo pa dashje, tjetri “rrëqethet”.

5. Me rastin e uljes afër njëri-tjetrit krijoni pengesa fizike – i kryqëzoni duart, i vini jastëkët në mes, ia ktheni shpinën njëri-tjetrit. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë? Shkenca jep disa arsye

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë? Shkenca jep disa arsye

Këshilla Lifestyle
“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

A e dini se...
Tre hapa për të parandaluar qenin tuaj të qëndroj nën këmbë kur punon nga distanca

Tre hapa për të parandaluar qenin tuaj të qëndroj nën këmbë kur punon nga distanca

Kërshëri
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Kalo në kategori