LAJMI I FUNDIT:

Shtyp këmbësorët e shumtë me veturë në vijat të bardha në Shën Petersburg, kamerat e sigurisë kapin momentin

Shtyp këmbësorët e shumtë me veturë në vijat të bardha në Shën Petersburg, kamerat e sigurisë kapin momentin

Në rrjetet sociale po qarkullon një video, ku shihet sesi një veturë godet këmbësorët në vija të bardha në Shën Petersburg të Rusisë,

Siç raportojnë mediat e atjeshme, incidenti ka ndodhur më 17 janar në afërsi të sheshit Vostania, transmeton Telegrafi.

Në videon e publikuar më poshtë, shihet shoferi i veturës Nissan Almera, duke zvogëluar shpejtësinë para vijave të bardhë kur për këmbësorët u ndez drita e gjelbër në semafor.

Megjithatë, ai nuk qëndroi gjatë dhe befasisht rriti shpejtësinë dhe filloi t’i godet këmbësorët që ishin në numër të madh.

Sikur kjo të mos mjaftonte, u largua nga vendi i ngjarjes sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe. Ndërkaq pas intervenimit të policisë, shoferi ka përfunduar në pranga.

Bëhet fjalë për 42-vjeçarin, ndaj të cilit rëndojnë akuza të rënda për shkelje të rënda në trafik. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Botë

Më shumë
Turistët digjen për së gjalli në balonë në Meksikë, njëri kërcen nga shporta nga 100 metra lartësi

Turistët digjen për së gjalli në balonë në Meksikë, njëri kërcen nga shporta nga 100 metra lartësi

Amerika Latine
Aksident i rëndë në Gjermani mes tri veturave, humbin jetën shtatë persona – gjashtë prej tyre digjen brenda mjeteve

Aksident i rëndë në Gjermani mes tri veturave, humbin jetën shtatë persona – gjashtë prej tyre digjen brenda mjeteve

Evropa
Kandidati për president të Malit të Zi harroi ta marrë më vete letërnjoftimin, kthehet në shtëpi derisa gruaja e priste para qendrës së votimit

Kandidati për president të Malit të Zi harroi ta marrë më vete letërnjoftimin, kthehet në shtëpi derisa gruaja e priste para qendrës së votimit

Mali i zi
Inteligjenca britanike: Ushtarët rusë dehen masivisht, kanë gjithnjë e më shumë vdekje për shkak të alkoolit

Inteligjenca britanike: Ushtarët rusë dehen masivisht, kanë gjithnjë e më shumë vdekje për shkak të alkoolit

Evropa
Dy serbë të Bosnjës tregojnë se pse po luftojnë në krah të rusëve në Ukrainë

Dy serbë të Bosnjës tregojnë se pse po luftojnë në krah të rusëve në Ukrainë

Bosnja
U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

Azia
Kalo në kategori