LAJMI I FUNDIT:

Shtëpi 150 mijë euro në Shkup dhe shumë patundshmëri në emër të prindërve – kjo është pasuria e Arben Taravarit

Shtëpi 150 mijë euro në Shkup dhe shumë patundshmëri në emër të prindërve – kjo është pasuria e Arben Taravarit

Kryetari i Komunës së Gostivarit dhe kryetar aktual i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, në Komisionin Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit ka të paraqitur pasuri të ndryshme në emër të tij dhe të prindërve.

Taravari ka paraqitur pasuri edhe në emër të bashkëshortes së tij. Ai në emër të tij ka një shtëpi në Shkup me vlerë prej 9.254.250,00 denarë (150.284 euro), shkruan Telegrafi Maqedoni.

Taravari gjithashtu ka paraqitur se ka kredi prej 6.119.082,00 denarë (99.371 euro).

Tokë bujqësore në Shqipëri, shtëpi në Zajas dhe makinë – kjo është pasuria e Ali Ahmetit
Lexo po ashtu Tokë bujqësore në Shqipëri, shtëpi në Zajas dhe makinë – kjo është pasuria e Ali Ahmetit

Më poshtë e keni pasurinë që Arben Taravari e ka paraqitur në Komisionin Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit:

– Banesë në Shkup në emër të bashkëshortes (94 metër katrorë –  5.771.600,00 denarë ose 93.728 euro)

– Tokë ndërtimore në Tetovë në emër të prindërve (120 metër katrorë – 8.841.600,00 denarë ose 143.583 euro)

– Oborr në Gostivar në emër të prindërve (87 metër katrorë – 2.403.810,00 denarë ose 39.036 euro)

– Hapësirë afariste në emër të prindërve në Gostivar (14 metër katrorë – 1.719.200,00 denarë ose 27.919 euro)

– Hapësirë afariste në emër të prindërve në Gostivar (84 metër katrorë – 12.894.000,00 denarë ose 209.392 euro)

– Hapësirë afariste në emër të prindërve në Gostivar (84 metër katrorë – 6.189.120,00 denarë ose 100.508 euro)

– Shtëpi në emër të prindërve në Gostivar (355 metër katrorë – 14.398.300,00 denarë ose 233.822 euro)

– Shtëpi në emër të prindërve në Gostivar (55 metër katrorë – 2.363.900,00 denarë ose 38.388 euro)

– Shtëpi në emër personal në Shkup (261 metër katrorë – 9.254.250,00 denarë ose 150.284 euro)

– Makinë Citroen C4 (2009) në emër të bashkëshortes (184.200,00 denarë ose 2.991 euro)

– Makinë Volvo (2016) në emër personal (3.070.000,00 denarë ose 49.855 euro)

– Depozitë bankare në emër personal (21.821,00 denarë ose 354 euro)

– Kredi në emër personal (6.119.082,00 denarë ose 99.371 euro)

– Fotografi artistike në pronësi të përbashkët (245.600,00 denarë ose 3.988 euro)

– Ar në emër të bashkëshortes (1.350.800,00 denarë ose 21.936 euro)./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Familjarët e 26 vjeçarit që vdiq nga aksidenti në Prishtinë i falin gjakun familjes së shoferes

Familjarët e 26 vjeçarit që vdiq nga aksidenti në Prishtinë i falin gjakun familjes së shoferes

Lajme
Rama: Sipas logjikës mesjetare të Putinit për luftën, Mongolia do të përfshinte territorin e Rusisë

Rama: Sipas logjikës mesjetare të Putinit për luftën, Mongolia do të përfshinte territorin e Rusisë

Lajme
Kërcënuan me vrasje pjesëtarët e KFOR-it në një fshat të Prizrenit, Gjykata merr vendim ndaj të dyshuarve

Kërcënuan me vrasje pjesëtarët e KFOR-it në një fshat të Prizrenit, Gjykata merr vendim ndaj të dyshuarve

Lajme
Dogana kap mbi 4 mijë euro mallra të kontrabanduara në autobusin e linjës Serbi-Kosovë

Dogana kap mbi 4 mijë euro mallra të kontrabanduara në autobusin e linjës Serbi-Kosovë

Kronika e Zezë
Osmani pritet nga Rama dhe Zelensky: Njohja e Kosovës nga Ukraina do të vijë bashkë me fitoren e luftës

Osmani pritet nga Rama dhe Zelensky: Njohja e Kosovës nga Ukraina do të vijë bashkë me fitoren e luftës

Lajme
Vaktia e Ramazanit 2024

Vaktia e Ramazanit 2024

Lajme
Kalo në kategori