LAJMI I FUNDIT:

Shtatë marinsa amerikanë si dhe një marinar të zhdukur në Kaliforni, dyshohet se kanë vdekur

Shtatë marinsa amerikanë si dhe një marinar të zhdukur në Kaliforni, dyshohet se kanë vdekur

Shtatë marinsa amerikanë si dhe një marinar të zhdukur në brigjet e Kalifornisë për shkak të një aksidenti gjatë stërvitjes, supozohet se kanë vdekur, thotë ushtria.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, njoftimi erdhi pasi u ndalua kërkimi 40 orësh nga autoritetet.

Raportohet se anëtarët e shërbimit gjendeshin në një automjet amfib (AAV), i cili u fundosë gjatë stërvitjes.

Bëhet e ditur se tetë marinsa të tjerë u shpëtuan pas aksidentit, ndërkaq njëri prej tyre vdiq më pas. Dy prej ushtarëve thuhet se janë në gjendje kritike.

“Ju njoftoj me keqardhje që vendosa të përfundojë përpjekjen e kërkimit”, tha Christopher Bronzi, komandant i Njësisë së 15-të të Ekspeditës Detare (MEU).

Në trend Botë

Më shumë
Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Serbia
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Kreu i inteligjencës ukrainase pranoi rolin e tij në sulmin në urën e Krimesë

Kreu i inteligjencës ukrainase pranoi rolin e tij në sulmin në urën e Krimesë

Evropa
A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

Evropa
Erdogan u jep fëmijëve para dhe lodra në shkollën ku votoi në Stamboll

Erdogan u jep fëmijëve para dhe lodra në shkollën ku votoi në Stamboll

Turqia
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Kalo në kategori