LAJMI I FUNDIT:

Shpërthime të fuqishme në Sevastopol të Krimesë

Shpërthime të fuqishme në Sevastopol të Krimesë

Shpërthime të fuqishme janë dëgjuar në Sevastopol të Krimesë së aneksuar nga rusët.

Reklama

Në këtë vend janë shpeshtuar sulmet me dronë kamikazë nga ukrainasit, të cilët janë zotuar se do të rikthejnë çdo pëllëmbë të territorit të tyre që është pushtuar nga rusët, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, pamje amatore të publikuar nëpër rrjetet sociale shfaqin shpërthimet e fuqishme si dhe “topat e zjarrtë” që ngriteshin në qiell.

Deri më tani nuk raportohet për viktima apo dëme materiale, por sulmet me dronët kamikazë janë bërë arma me fuqishme e ukrainasve në rajonet që tashmë i ka pushtuar Rusia.

Inteligjenca britanike: Sulmi rus në Bakhmut po humb vrullin
Lexo po ashtu Inteligjenca britanike: Sulmi rus në Bakhmut po humb vrullin

Kievi po vazhdon të kërkojë armë të avancuara nga vendet perëndimore, e tashmë disa shtete i kanë dërguar Ukrainës tanket gjermane Leopard 2.

Shtetet e Bashkuara mbrëmë njoftuan se do të përshpejtojnë procesin e dërgimit të tankeve Abrams në Ukrainë, që do të ndryshonin rrjedhën e luftës në këtë vend. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Turqia
Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Turqia
SHBA shmangu për një “fije” mbylljen e qeverisë

SHBA shmangu për një “fije” mbylljen e qeverisë

Amerika
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Turqia
Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Evropa
Kalo në kategori