LAJMI I FUNDIT:

Shpend Ahmeti: Po vjen era zgjedhje, Kurtit po i mungon një “Agim Veliu”

Shpend Ahmeti: Po vjen era zgjedhje, Kurtit po i mungon një “Agim Veliu”

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti thotë se Kurti nuk e ka aspak problem të pauzojë një vit nga qeverisja pasi po përballet me probleme shumë të mëdha.

Duke komentuar një video që Lëvizja Vetëvendosje ka shpërndarë të hënën, Ahmeti në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se kjo është përgatitje e një subjekti të majtë për të shkuar në zgjedhje.

“LVV ka shumë probleme brenda. Unë gjithmonë kam thënë, edhe fetarë, edhe i majtë, edhe nacionalistë nuk mund të jesh dhe patjetër se do të ketë përçarje të brendshme. Nuk shoh asnjë arsye që të ketë një video të tillë tash. Po e shoh që po vjen era zgjedhje. Kësaj radhe po mungon një “Agim Veliu” kësaj radhe që e shkakton një çarje të koalicionit apo diçka të tillë”.

Megjithatë Ahmeti thotë se në bazë të deklaratave të deputetëve të LVV-së gjasat më të mëdha janë të ketë çarje të brendshme brenda grupit të LVV-së se që të del dikush nga opozita për rrëzimin e Qeverisë.

Ahmeti thotë se situata aktuale është vështirë e menagjueshme dhe sipas tij Albin Kurti nuk e ka aspak problem të pauzojë nga qeverisja për një vit.

“Nuk mund të dalësh me qeveri mirë kur nuk je mirë me furnizim. LVV në këtë rast do të kishte dëshirë të bënte një vit pauzë. Albini është politikan i tillë, ka vendosur që tërë jetën do të merret me politikë, nuk e ka problem të presë në qoftë se e sheh që kjo situatë është e pamenaxhueshme”, ka thënë Ahmeti.

“Çmimet po rriten edhe më shumë në Evropë dhe pritet të ketë kriza edhe në Kosovë”, deklaroi tutje ish-kryetari i Prishtinës./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Makina e parë ushtarake shqiptare “Shota”, prezantohet në Panairin e Parisit

Makina e parë ushtarake shqiptare “Shota”, prezantohet në Panairin e Parisit

Lajme
A kishte plan për vrasjen e ish-presidentit Rugova në Tiranë, përgjigjet Xhavit Haliti

A kishte plan për vrasjen e ish-presidentit Rugova në Tiranë, përgjigjet Xhavit Haliti

Lajme
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Kush e pengon paqen e qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë?

Kush e pengon paqen e qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë?

Lajme
Kolona të gjata në Bllacë, qytetarët e RMV-së nisen drejt Kosovës

Kolona të gjata në Bllacë, qytetarët e RMV-së nisen drejt Kosovës

Lajme
Pacolli: E papranueshme që Edi Rama të vijë për vizitë në Kosovë dhe Kurti të mos ketë kohë për një takim

Pacolli: E papranueshme që Edi Rama të vijë për vizitë në Kosovë dhe Kurti të mos ketë kohë për një takim

Politikë
Kalo në kategori