LAJMI I FUNDIT:

Shpallet fletarrest për Vlladimir Pançevskin

Shpallet fletarrest për Vlladimir Pançevskin

Ministri i Brendshëm, Naqe Çulev, në konferencën e sotme për shtyp tha se për ish-kryetarin e Gjykatës Themelore Penale në Shkup, Vlladimir Pançevski është lëshuar fletë arrest.

Reklama

Policia kontrolloi tre herë Vlladimir Pançevskin por nuk e gjeti. Për këtë u njoftua gjykata në Veles, pas së cilës u shpall flet arrest për të. Tani autoritetet po kontrollojnë nëse ai është largua nga vendi”, tha Çulev.

Gjykata Themelore e Velesit ish-kryetarin e Gjykatës Penale Shkup i caktoi 30 ditë paraburgim për shkak të mungesës në seancën gjyqësore për rastin “AKMIS”, në të cilën ai akuzohet./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Escobar: Kryetarët dhe policia të largohen nga objektet komunale, urgjentisht të nisin diskutimet për Asociacionin

Escobar: Kryetarët dhe policia të largohen nga objektet komunale, urgjentisht të nisin diskutimet për Asociacionin

Lajme
Kurti për BBC: Nuk mund të bëjë kompromise për Republikën – SHBA dhe BE-ja aleatë të pakontestueshëm

Kurti për BBC: Nuk mund të bëjë kompromise për Republikën – SHBA dhe BE-ja aleatë të pakontestueshëm

Lajme
Mediat gjermane: Kush përfiton nga trazirat në Kosovë?

Mediat gjermane: Kush përfiton nga trazirat në Kosovë?

Lajme
Osmani mori pjesë në inaugurimin e Erdoganit si president: Turqia, aleat i madh i popullit të Kosovës

Osmani mori pjesë në inaugurimin e Erdoganit si president: Turqia, aleat i madh i popullit të Kosovës

Lajme
Sheiku i Emirateve telefonon Kurtin pas tensioneve në veri - flasin për shtensionimin e situatës

Sheiku i Emirateve telefonon Kurtin pas tensioneve në veri - flasin për shtensionimin e situatës

Lajme
Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Lajme
Kalo në kategori