LAJMI I FUNDIT:

Shoferi në Florida ndalon për të ndihmuar breshkën, shkakton ‘kaos’ në autostradë

Shoferi në Florida ndalon për të ndihmuar breshkën, shkakton ‘kaos’ në autostradë

Ndërsa ne kurrë nuk mendojmë për mijëra insekte që vrasim çdo vit me makinat tona, shumica prej nesh do të bënin gjithçka që mundeshin për të shmangur vrasjen e një krijese tjetër në rrugë.

Reklama

Dhe kjo shpeshherë ndodhë, përveç nëse kjo nënkupton rrezikimin e më shumë jetëve gjatë procesit.

Por një shofer amerikan vuri në rrezik dhjetëra shoferë me një përpjekje të çmendur për të shpëtuar një breshkë që po kalonte një autostradë të ngarkuar në Florida, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Veprimi ndodhi kur një shofer vuri re breshkën duke kaluar US-331 në Walton County.

Në mënyrë të admirueshme, ai vendosi ta shpëtonte atë nga shtypja nga shoferët më pak vigjilentë dhe zgjodhi të ndalonte për të ndihmuar.

Por në vend që ta ndalonte makinën e tij në mënyrë të duhur, ai vendosi thjesht të ndalonte pikërisht në mes të rrugës.

Si pasojë, aty thuhet se u krijua një kaos, me dy ose tri vetura të dëmtuara. /Telegrafi/