LAJMI I FUNDIT:

Shkupjani tenton të vetvritet në kampin e Islandës, nuk dëshiron të kthehet në Maqedoni

Shkupjani tenton të vetvritet në kampin e Islandës, nuk dëshiron të kthehet në Maqedoni

Mbrëmë shtetasi i Maqedonisë, ka tentuar të vetëvritet në kampin e Rejkjavikut në Islandë, për shkak se qeveria islandeze i’a ka refuzuar kërkesën për azil, dhe kanë kërkuar që të kthehet në vend, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

30 vjeçari nga Shkupi, ka djegur veten për shkak se nuk ka dashur që të kthehet në Maqedoni, thonë kërkuesit tjerë për azil në Islandë.

Sipas informacioneve të Drejtorisë për imigrim, nëse kërkuesi për azil ngul këmbë, rrezikon të marrë ndalesë për hyrje përsëri në atë vend, për të paktën dy vjet. Kjo ndalesë vlen për të gjithë 26 vendet e zonës Shengen, dhe jo vetëm për Islandën./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Joseph: Shtëpia e Bardhë e alarmuar për situatën, Ambasada amerikane në Beograd nuk i ri-shpërndanë mesazhet e krizës

Lajme
Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Borrell i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Kurti: Prej 24 shtatorit, sulmit terrorist ndaj Kosovës asgjë më nuk është e njëjtë

Lajme
Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Edhe ambasadori Hovenier reagon për mobilizimin ushtarak të Serbisë afër kufirit me Kosovën

Lajme
Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Lajme
Kalo në kategori