LAJMI I FUNDIT:

Shkatërrimi i tankeve ruse me dronët kamikazë, ukrainasit publikojnë pamjet

Shkatërrimi i tankeve ruse me dronët kamikazë, ukrainasit publikojnë pamjet

Dronët janë bërë një nga armët më të efektshme të ukrainasve në luftën kundër rusëve.

Deri më tani qindra mijëra mjete të blinduara, tanke e armë tjera të rusëve, kanë arritur ushtarët e Volodymyr Zelenskyt t’i shkatërrojnë, transmeton Telegrafi.

E me disa modifikime i kanë shndërruar në dronë kamikazë, që në mënyrë direkte po nguliten në tanket dhe mjetet e tjera të blinduara.

Zyra e presidentit ukrainas publikon videon, që tregon pse lufta në Ukrainë nuk është një konflikt i zakonshëm
Lexo po ashtu Zyra e presidentit ukrainas publikon videon, që tregon pse lufta në Ukrainë nuk është një konflikt i zakonshëm

Një video e publikuar nga ukrainasit, shfaq momentet kur tanket ruse hidhen në erë nga dronët kamikazë, që me raste arrijnë të futen edhe brenda kabinës së shoferit të tankut.

E në disa momente shihen edhe ushtarët rusë nëpër istikame, duke e pësuar me jetë nga këta dronë kamikazë. /Telegrafi/