LAJMI I FUNDIT:

Shikoni si duket kur pronari e merr qenin në një udhëtim me paraglidi

Shikoni si duket kur pronari e merr qenin në një udhëtim me paraglidi

Qeni është miku më i mirë i njeriut dhe ata mund të përvetësojnë në mënyrë të përsosur edhe zakonet më të pazakonta të pronarëve të tyre.

Kjo dëshmohet nga një pamje e një Samoyed në një varkë me paragliding duke shijuar sporte ekstreme me pronarin e saj duke bërë një shkop selfie.


Twitter është përmbytur me pamjet e pronarit dhe Samoyed-it të tij duke fluturuar së bashku, dhe qeni nuk duket aspak i frikësuar.

Përkundrazi, Samoyed gëzon aktivitete me pronarin e saj dhe vëzhgon pa kujdes peizazhin poshtë tyre.

Videoja fantastike u pëlqye nga gati 19 mijë njerëz në Twitter, dhe u shpërnda nga pothuajse tre mijë adhurues të qenve dhe sporteve ekstreme. /Telegrafi/