LAJMI I FUNDIT:

Shfaqja “Anima Mea” vjen si premierë në Teatrin e Gjakovës

Shfaqja “Anima Mea” vjen si premierë në Teatrin e Gjakovës

Trupa e aktorëve të Teatri “Hadi Shehu” të Gjakovës, të dielën mbrëma do të shfaqë premierën e shfaqjes “Anima Mea”, me autore Seadet Beqiri dhe nën regjinë e Ilir Bokshit.

“Anima Mea” që në shqip do të thotë “Shpirti im” në kuptimin përmbajtjesor është një shfaqje e cila për publikun do të sjellë politikën në një këndvështrim tjetër dhe do të jetë një shfaqje skenike që do të ngjallë interes duke vënë në pah arsyen pse disa persona vendosin të kandidojnë për të marrë poste të larta shtetërore.

Kjo shfaqje do të ketë gjithsej gjashtë personazhe, rolet e të cilëve do t’i luajnë aktorët Vlora Dervishi, Edi Kastrati, Besfort Berberi, Edmond Hafizademi, Edi Gjakova dhe Valon Pallaska.


Premiera e shfaqjes “Anime Mea” do të jetë të dielën (9 qershor 2024) në ora 20:00 në Teatrin e qytetit të Gjakovës “Hadi Shehu”, ndërsa repriza e shfaqjes do të bëhet ditën e hënë (10 qershor 2024) në ora 20:00.

Kjo shfaqje është bashkëprodhim i autores Seadet Beqiri, e cila njëkohësisht është edhe producente e shfaqjes dhe Teatrit të qytetit të Gjakovës “Hadi Shehu”.

Ky projekt është mbështetur nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Teatri i qyteti “Hadi Shehu” Gjakovë , dhe Komuna e Gjakovës. /Telegrafi/

Në trend

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Ndërkombëtare
Hyn në fuqi vendimi i Ministrisë së Infrastrukturës, deri më 31 korrik ndalohet qarkullimi i automjeteve mbi 7.5 ton

Hyn në fuqi vendimi i Ministrisë së Infrastrukturës, deri më 31 korrik ndalohet qarkullimi i automjeteve mbi 7.5 ton

Ekonomi
Menaxheri i fushatës së Trump zbulon pse ish-presidenti lëvizi kokën përpara se plumbi i personit të armatosur

Menaxheri i fushatës së Trump zbulon pse ish-presidenti lëvizi kokën përpara se plumbi i personit të armatosur "t'i çante" veshin

Amerika
Kalo në kategori