LAJMI I FUNDIT:

Shërbyesit civilë vazhdojnë grevën edhe nesër

Shërbyesit civilë vazhdojnë grevën edhe nesër
Reklama

Greva e shërbyesve civilë do të vazhdojë edhe nesër nga ora 10:00 deri në 11:00.

Kjo është bërë e ditur nëpërmjet një komunikate për media nga Sindikata e Shërbyesve Civil të Kosovës, ku bëhet thirrje që të arrihet një zgjidhje për çështjen e pagave për shërbyesit civilë në kuadër të Projektligjit për paga, transmeton Telegrafi.


“Këshilli grevist dhe udhëheqja e dy kryesive, të angazhohen që me zyrtarët qeveritarë t’i vazhdojnë përpjekjet për gjetjen e një zgjidhje të pranueshme për shërbyesit civil, e cila do të jetë e barasvlefshme me sektorët e tjerë dhe të sigurojnë një dëshmi mbi marrëveshjen e arritur”, thuhet në njoftim.

Ndryshe grevë një-orëshe është mbajtur edhe sot. /Telegrafi/

Komunikata e plotë:

Në trend Lajme

Më shumë
Profesorët serbë në universitetet evropiane tregojnë nëse Serbia e ka njohur “de facto” Kosovën

Profesorët serbë në universitetet evropiane tregojnë nëse Serbia e ka njohur “de facto” Kosovën

Lajme
Qeveria ndan mbi 7 milionë euro për kategorinë

Qeveria ndan mbi 7 milionë euro për kategorinë "paga e shtesa" për muajin nëntor

Lajme
Udhëtimi pa viza nga 1 janari – ja sa para duhet të keni me vete kur udhëtoni në zonën Shengen

Udhëtimi pa viza nga 1 janari – ja sa para duhet të keni me vete kur udhëtoni në zonën Shengen

Lajme
Ferid Berisha i njohur si Komandant Shkupi, hap fondacion në SHBA për veteranët e UÇK-së

Ferid Berisha i njohur si Komandant Shkupi, hap fondacion në SHBA për veteranët e UÇK-së

Lajme
Ambasadori Hill paralajmëron Serbinë për marrëdhëniet me Rusinë

Ambasadori Hill paralajmëron Serbinë për marrëdhëniet me Rusinë

Politikë
I riu që vdiq pasi ra nga ndërtesa në Prishtinë, është Qazim Alaj nga Deçani

I riu që vdiq pasi ra nga ndërtesa në Prishtinë, është Qazim Alaj nga Deçani

Kronika e Zezë
Kalo në kategori