LAJMI I FUNDIT:

Shenja ‘e papritur’ e kancerit që mund ta vini re kur zgjoheni në mëngjes

Shenja ‘e papritur’ e kancerit që mund ta vini re kur zgjoheni në mëngjes

Qelizat kancerogjene mund të mbijnë në çdo pjesë të trupit, që do të thotë se simptomat e kancerit janë të gjera.

Reklama

Simptomat mund të ndryshojnë, por këshilla është e njëjtë: veproni ndaj çdo ndryshimi jonormal sapo të shfaqet.

Me këtë në mendje, Express.co.uk po tërheq vëmendjen për një shenjë paralajmëruese të kancerit që mund të shfaqet në mëngjes.

Sipas Universitetit të Kalifornisë, San Francisco Health (UCSF), një “ndryshim i papritur dhe i qëndrueshëm në nivelin tuaj të energjisë, pa marrë parasysh sa gjumë keni fjetur” mund të tregojë leukeminë – kancerin e qelizave të bardha të gjakut.

Shkencëtarët britanikë shpikin një sy artificial i cili mund të vërej kancerin e hershëm të ezofagut
Lexo po ashtu Shkencëtarët britanikë shpikin një sy artificial i cili mund të vërej kancerin e hershëm të ezofagut

Lodhja është shumë e zakonshme te njerëzit me kancer. Mund të jetë simptoma më shqetësuese.

“Lodhja e lidhur me kancerin mund t’ju ndikojë fizikisht, emocionalisht dhe mendërisht”, shpjegon Cancer Research UK.

Këto aktivitete të përditshme janë vërtetuar se shkaktojnë kancer, thonë ekspertët
Lexo po ashtu Këto aktivitete të përditshme janë vërtetuar se shkaktojnë kancer, thonë ekspertët

“Sa kohë zgjat, shkalla e ashpërsisë dhe sa shpesh mund ta keni është e ndryshme nga personi në person”. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Shëndetësi
Cilët tinguj dhe ngjyra mund t'i shqetësojnë fëmijët me autizëm

Cilët tinguj dhe ngjyra mund t'i shqetësojnë fëmijët me autizëm

Shëndetësi
Heroinë, marihuanë, ekstazi: Mësoni sa gjatë cila drogë qëndron në trup dhe a mund të zbulohet

Heroinë, marihuanë, ekstazi: Mësoni sa gjatë cila drogë qëndron në trup dhe a mund të zbulohet

Shëndetësi Lajme
Akullorja – të vërtetat dhe lajthitjet

Akullorja – të vërtetat dhe lajthitjet

Të njohim produktet
Disa nga simptomat e hershme që tregojnë mundësinë e zhvillimit të sklerozës multiple

Disa nga simptomat e hershme që tregojnë mundësinë e zhvillimit të sklerozës multiple

Shëndetësi Lajme
Ushqimi mund të përmirësojë, por edhe të përkeqësojë sëmundjet! Ja çfarë duhet të shmangin disa pacientë

Ushqimi mund të përmirësojë, por edhe të përkeqësojë sëmundjet! Ja çfarë duhet të shmangin disa pacientë

Shëndetësi
Kalo në kategori