LAJMI I FUNDIT:

Shembet një ndërtesë në Itali, ka të vdekur – ekipet e shpëtimit në kërkim të mbijetuarve të mundshëm

Shembet një ndërtesë në Itali, ka të vdekur – ekipet e shpëtimit në kërkim të mbijetuarve të mundshëm

Të paktën dy persona humbën jetën dhe të paktën tetë po konsiderohen të zhdukur, kur u shemb një ndërtesë në Sicili në qytetin Ravanuza, raporton e përditshmja italiane Corriere dela Serra.

Fjala është për një ndërtesë katërkatëshe, e cila sipas informacioneve të para shpërtheu si pasojë e rrjedhjes së gazit, transmeton Telegrafi.


Në mesin e të zhdukurve janë edhe dy fëmijë, e të paktën edhe dy ndërtesa janë dëmtuar nga shpërthimi.

Fjala është për qytetin italian me 11 mijë banorë në afërsi të Agridenta.

Në fotografitë dhe videot e para nga Ravanuza, shihen ekipet e zjarrfikësve dhe të shpëtimit duke u ngjitur nëpër rrënoja – duke kërkuar të mbijetuarit e mundshëm.

Ekipet e shpëtimit pas shpërthimit nëpër gërmadha gjetën trupin e pajetë të një burri. E po vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit e mundshëm.

Deri më tani janë shpëtuar dy gra, shkruan CNN. E mediat italiane raportojnë se shembjes së ndërtesës i parapriu një shpërthim. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Evropa
Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Evropa
Ka vdekur stjuardesa me përvojën më të gjatë të punës në botë - ajo u shërbeu mysafirëve në aeroplan për gati 67 vjet

Ka vdekur stjuardesa me përvojën më të gjatë të punës në botë - ajo u shërbeu mysafirëve në aeroplan për gati 67 vjet

Amerika
Spiunim, frikësim e shpifje ndaj prokurorëve - ekspozohet 'lufta' nëntëvjeçare e Izraelit kundër Gjykatës së Hagës

Spiunim, frikësim e shpifje ndaj prokurorëve - ekspozohet 'lufta' nëntëvjeçare e Izraelit kundër Gjykatës së Hagës

Azia
Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Evropa
‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

Kroacia
Kalo në kategori