LAJMI I FUNDIT:

Sfidojeni veten: keni 60 sekonda për ti gjetur 7 gjësendet e fshehura në këtë imazh

Sfidojeni veten: keni 60 sekonda për ti gjetur 7 gjësendet e fshehura në këtë imazh

Kur bëhet fjalë për kuize, admiruesit e tyre pëlqejnë të konkurrojnë kundër njëri-tjetrit për të fituar sfidën. Fatkeqësisht, jo të gjithë mund të triumfojnë.

Reklama

Por një lajm i mirë për këdo që është i etur për të testuar aftësitë e tij, ka një enigmë të re që çdo lojtar mund të fitojë. Në vend që të sfidoni të tjerët, ju duhet të garoni kundër kohës.

Kujdes, ajo që tingëllon si një kërkim i thjeshtë mund të jetë loja më e ndërlikuar që keni luajtur deri më sot. Ilustrimi më i fundit i publikuar Selco Builders Warehouse, kërkon një mendje të shpejtë dhe fokus të mprehtë, shkruan Mirror, transmeton Telegrafi.

Illustration shows busy construction scene with toolkit scattered across ground

Për të fituar këtë sfidë, ju duhet të gjeni shtatë objekte të ndryshme të vendosura në një skenë të një punishteje.

Por mos harroni, ju keni vetëm 60 sekonda. Lojtarët mesatarë marrin më shumë se një minutë për t’i gjetur të gjithë – a mendoni se mund të garoni kundër kohës? Nëse mendoni se jeni gati për sfidën tuaj, sigurohuni që të vendosni kronometër përpara se të vazhdoni.

Duhet të gjesh një kërmill, një bletë, një lopatë, një çekiç, një vemje dhe dy gozhda të ndryshme.

Nëse keni vështirësi në zgjidhjen e kësaj sfide, imazhi më poshtë e ka zgjidhjen. /Telegrafi/

Black rings around the seven objects show each hiding space


Në trend Fun

Më shumë
Babai zbuloi arsyen pse shkon në tualetin e femrave me të bijën, pati reagime të ndryshme nga njerëzit

Babai zbuloi arsyen pse shkon në tualetin e femrave me të bijën, pati reagime të ndryshme nga njerëzit

Interesante
Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Interesante
Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Interesante
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Gjarpri kishte ngecur në rrjetë, një burrë arriti t'ia shpëtojë jetën

Gjarpri kishte ngecur në rrjetë, një burrë arriti t'ia shpëtojë jetën

Fun
Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Fun
Kalo në kategori