Sergio Aguero ishte stërvitësi më i keq në historinë gjatë ditëve të tij të para te Manchester City, por kur vinte puna për të përfunduar aksionin, ishte punë e kryer.

Këto janë fjalët e ish-mbrojtësit të Citizens, Micah Richards, i cili luajti së bashku me argjentinasin midis viteve 2011 dhe 2015, duke ngritur titullin e Ligës Premier së bashku me të në atë 2012.

Richards detajoi dashurinë e për ish-kolegun e tij në fillim të këtij viti, por pranoi se ai ishte lënë i tronditur nga qëndrimi i tij në stërvitje në krahasim me ndeshjet konkurruese.

Ai i tha BBC Sport: “Nga momenti kur ai hyri nga dera, ju jeni me frikë”.

Reklama

“Ju keni atë ndjenjën e “wow”. E vetmja herë tjetër që pata atë ishte kur Robinho hyri nga dera”.

Reklama

Sergio Aguero i Manchester City feston me Trofeun e Premier League pasi fitoi titullin pas ndeshjes së Premier League midis Brighton & Hove Albion dhe Manchester City në American Express Community Stadium më 12 maj 2019 në Brighton, Mbretëria e Bashkuar.

“Për ne që u rritëm, Shaun Goater ose Nicolas Anelka ishte një gjë e madhe – kështu që kur të vijë Aguero, nuk mund ta besoni se kjo po ndodh. Ai ishte stërvitësi më i keq në histori”.

“Ai kishte atë stil të qetë. Aguero thjesht do të shëtiste. Ndonjëherë ai nuk do t’i kishte as atletet e tij të lidhura. Por, në momentin që vinte në aksion te gola, ishte e përfundua”, ka shtuar më tej Richards.

Aguero u largua nga Manchester City si një legjendë, duke kompletuar sot (31 maj) kalimin te Barcelona si lojtar i lirë. /Telegrafi/

Reklama