LAJMI I FUNDIT:

Sekuestrohen 120 kg duhan dhe 19 mijë copë cigare në Tetovë

Sekuestrohen 120 kg duhan dhe 19 mijë copë cigare në Tetovë

Sot në Tetovë, në një aksion të koordinuar të Drejtorisë doganore dhe Njësisë kundër Krimit Ekonomik në Departamentin e Policisë në MPB-së janë gjetur dhe konfiskuar 120 kg duhan të prerë dhe 19.000 copë cigare pa pullë fiskale.

Reklama

Malli është konfiskuar përkohësisht, ndërsa kundër personit që i është konfiskuar malli, Drejtoria Doganore do të paraqesë kallëzim penal në Prokurorinë Themelore Publike kompetente.

“Kjo ka penguar tentativën për nxjerrjen në treg të mallrave të akcizës, për të cilat është shmangur pagesa e akcizës. Malli është konfiskuar përkohësisht, ndërsa kundër personit Drejtoria doganore do të paraqesë kallëzim penal në Prokurorinë Themelore Publike kompetente”, thuhet në njoftimin e Drejtorisë së Doganave./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Lajme
A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

A do të largohet Lajçak nga detyra e emisarit për dialog pas fitores së Ficos në Sllovaki?

Lajme
Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Lajme
Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Kronika e Zezë
Kalo në kategori