LAJMI I FUNDIT:

Sekreti i dukjes mbresëlënëse të Jennifer Lopez

Sekreti i dukjes mbresëlënëse të Jennifer Lopez
(Foto: Instagram/jlo)

Jennifer Lopez ka treguar sekretin e dukjes së saj të mrekullueshme, por më e rëndësishmja – ka thënë ajo – shprehia e mëngjesit e bën të ndihet më mirë.

Reklama

Këngëtarja ka folur për revistën Us Weekly dhe ka treguar sesi ushtrimet i ndihmojnë ta ruajë shëndetin mendor.

“Nuk është sekret që fitnesi është një pjesë shumë e rëndësishme e jetës sime. Mundohem të bëj zgjedhje të mira dhe të balancoj kohën time”, është shprehur këngëtarja dhe aktorja.

(Foto: Instagram/jlo)

53-vjeçarja beson se ka një marrëdhënie pozitive midis ushtrimeve dhe shëndetit mendor.

Gjithashtu, ka treguar se fillon të stërvitet shumë herët dhe shpesh ia nis para orës 5:00 të mëngjesit kur është ende errësirë, pavarësisht nga programi i saj. Rutina e saj e përditshme e fitnesit përfshin kardio, si dhe ecje të shpejtë, vrapim dhe ‘squats’.

(Foto: Instagram/jlo)

Njëri nga trajnerët e saj personal, Dod Romero, së fundmi ka thënë se Jennifer pi shumë ujë për të qëndruar e hidratuar, ndër të tjera: “Ajo pi të paktën shtatë gota në ditë”.

Dieta e J.Lo bazohet te perimet, por edhe peshku, por salmoni nuk i pëlqen, ndërsa dobësitë e saj janë ëmbëlsirat. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)


Në trend Femra

Më shumë
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
‘Çdo mëngjes i numëroj thinjat dhe rrudhat’ – Salma Hayek tregoi si duket pa makijazh

‘Çdo mëngjes i numëroj thinjat dhe rrudhat’ – Salma Hayek tregoi si duket pa makijazh

Femra
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Michelle Pfeiffer ka pozuar pa grim dhe ka treguar se sa e përsosur duket në dekadën e shtatë

Michelle Pfeiffer ka pozuar pa grim dhe ka treguar se sa e përsosur duket në dekadën e shtatë

Femra
Kombinim 2 në 1: Mënyra të shkëlqyera për të stiluar kominoshet

Kombinim 2 në 1: Mënyra të shkëlqyera për të stiluar kominoshet

Keshilla Modë
Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Këshilla dhe arsye
Kalo në kategori