LAJMI I FUNDIT:

Rusët bombarduan qytetin ukrainas, pamje nga operacioni i kërkim-shpëtimit të mbijetuarve nën rrënojat e ndërtesës

Rusët bombarduan qytetin ukrainas, pamje nga operacioni i kërkim-shpëtimit të mbijetuarve nën rrënojat e ndërtesës
Reklama

Ministri ukrainas i Punëve të Brendshme, Ihor Klimenko ka publikuar një video të realizuar në Cherkasi, një qytet tjetër ukrainas që u granatuar në orët e para të mëngjesit të sotëm nga forcat ruse.

Në video shihet operacioni i kërkim-shpëtimit të mbijetuarve dhe plagosurve, që kanë mbetur nën rrënojat e ndërtesës së shembur, transmeton Telegrafi.


Klimenko në kanalin e tij në Telegram, ka njoftuar se operacioni i kërkim-shpëtimit po vazhdon, duke shtuar se akoma janë në kërkim të personave që mund të kenë ngecur nën rrënoja.

Zelensky bojkoton fjalimin e Lavrovit - largohet nga seanca e Kombeve të Bashkuara
Lexo po ashtu Zelensky bojkoton fjalimin e Lavrovit - largohet nga seanca e Kombeve të Bashkuara

Në anën tjetër, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara ka kritikuar ashpër Rusinë – duke theksuar se po kryen gjenocid.

Madje gjatë fjalimit të ambasadorit rus në OKB, Zelensky ka bojkotuar fjalimin e tij duke lëshuar përkohësisht sallën. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

Botë
Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Botë
Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Botë
'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

Evropa
Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Botë
Kalo në kategori